HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, kendisine yönelik suikast planı hakkında suç duyurusunda bulundu.

"Avukat Mehmet Sinan İnce, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarda, devlet içindeki bazı karanlık odakların, 2016 yılında bana yönelik bir suikast planladıklarını ve bu planın başka odaklarca bozulduğunu ifşa etti" diyen Paylan, şöyle devam etti:

"Bu ifşaatın üzerinden iki hafta geçmesine rağmen, resen soruşturma başlatması gereken Cumhuriyet Başsavcılıkları harekete geçmediler. Bu nedenle, hakkımdaki suikast planının aydınlatılması için Levent Göktaş, Mehmet Sinan İnce ve resen tespit edilecek diğer kişiler ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum."

Söz konusu mesajlarda, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının firari şüphelisi emekli albay Levent Göktaş'a tepki gösteriliyor, "Sene 2016, TBMM'ye silah sokturup Garo Paylan'ı vurdurtup azmettireni Alattin Çakıcı, faili MHP gösterecektin. Bana planı yaptırttın iş milletvekili danışmanından döndü. Ağzından köpükler çıktı, sinirinden bizi s*ktir ettin. Sonra kimleri kullandın? Kılıçdaroğlu yumruk yedi, neden? Kimden? Anlat" gibi ifadeler yer alıyordu. 

Paylan, söz konusu mesajları da paylaştı: