Peş peşe acı haberler: 3 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, 2 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını duyurdu. MSB yaptığı yeni bir açıklamada ise yıldırım çarpması sonucu bir askerin daha şehit olduğunu duyurdu.

Peş peşe acı haberler: 3 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda 2 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını duyurdu.

MSB açıklamasında, ''Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da açılan şifalar dileriz'' ifadelerini kullandı. 

BİR ASKER DAHA ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Kilit Harekatı bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu 1 askerin daha yaşamını yitirdiğini bildirdi.

MSB tarafından yapılan açıklamada, “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde yıldırım düşmesi sonucu yaralanan kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Mustafa Işık, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.