Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu’na destek olan sanatçılara Nevşehir’in kapılarını kapattığını duyurdu.

Skandal duyurunun ardından binlerce kişi tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi. Turizm kenti Nevşehir'i boykot eden vatandaşlar #KapadokyaBoykot hashtagi ile tweet atmaya başladı. 

Tepki gösteren vatandaşlar dışında Hacıbektaş Belediyesi, sanatçılara kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.

Avanos Belediyesi Başkanı Alper İbaş da, tüm sanatçılara Avanos'un meydan ve sahnelerinin açık olduğunu söyledi.

NE OLMUŞTU?

Rasim Arı, skandal bir fişlemeye imza atarak, Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçıların isimlerini paylaştı ve şunları yazdı:

“Milletimizin milli ve manevi değerleriyle sorun yaşayan, yeri geldiğinde terör örgütü propagandası yapan 15 Temmuz hain gecesinde ortalara çıkamamış,

Berkinleri her durumda anıp da Yasinleri Erenleri asla anmayan, gezide çapulcularla bir ve beraber olarak vandallığa destek olan ve ülkenin bekası söz konusu olduğunda devamlı kaçak güreşmiş fakat YSK kararının hemen ardından aniden aslan kesilen Kendilerini sanatçı olarak addedip ‘milli ve manevi toplum öncülüğü’ rollerini hiçe sayan ‘şahısların’ bu dakikadan itibaren şehrimde tarafımızdan düzenlenecek olan en ufak dahi olsa bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen ‘kanaat özgürlüğüm’ çerçevesinde ilan ediyorum”