Kameralar eşliğinde terör operasyonu: Belediye çalışanları gözaltına alındı

Haklarında gözaltı kararı verilen, aralarında Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş ile belediye personellerinin de bulunduğu kişiler için operasyon düzenlendi. Özel harekat polisleri Gündeş'in evine kameramanlarla gitti.

Kameralar eşliğinde terör operasyonu: Belediye çalışanları gözaltına alındı

Mersin'de, terör örgütünün propagandasını yaptıkları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı bulunun, aralarında Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş ile belediye personellerinin de bulunduğu 30 kişinin yakalanması için operasyon düzenlendi.

KAMERALAR EŞLİĞİNDE ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ EVE GİRDİ

Gündeş'in evine özel harekat polisleri uzun namlulu tüfekler ve kalkanlarla gitti. Polislerin eve girişi sırasında çok sayıda kameramanların da yanlarında olması dikkat çekti.

500 POLİS KATILDI: 18'İ BELEDİYE ÇALIŞANI 30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Edinilen bilgiye göre, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca PKK/KCK terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, örgütün propagandasını yaptıkları ve örgütsel bazı faaliyetlere katıldıkları iddiasıyla, 18'i Büyükşehir Belediye personeli olmak üzere 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik bu sabah 500 polisin katılımı ile eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Hava destekli, özel harekat polislerinin de katılımı ile gerçekleştirilen operasyonlarda, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyonların devam ettiği bildirildi.

Etiketler
Mersin Mersin Büyükşehir Belediyesi Gözaltı Operasyon