FİLİZ GAZİ - GERÇEK GÜNDEM

Gezi Parkı Davası'nda tutuklanarak cezaevine konulan Mine Özerden'in babası Ahmet Yalkın Özerden dün hayatını kaybetti. Özerden'in uzun bir süredir kanserle mücadele ettiği biliniyordu.

Özerden için bugün bir cenaze töreni düzenlendi. Törene Mine Özerden ile aynı davada tutuklanan Çiğdem Mater'in annesi Nadire Mater, Çiğdem Mater'in eşi Utku Mater ve Mücella Yapıcı'nı kızı Cansu Yapıcı da katıldı. Ahmet Yalkın Özerden'in eşi

Halide Özerden'in tabutun başında duygusal anlar yaşadığı görüldü.

Törene izinli olarak katılan Mine Özerden, jandarma ablukasıyla tabutun başına götürüldü.

Daha sonra annesi Halide Özerden ile oturan ve cenazenin kaldırılmasını bekleyen Özerden'in başında bir düzine jandarma bekledi. Baş sağlığı için katılanlara uzaktan selam vermeleri söylendi. Törene karılan insanlar jandarmaların sağından ve solundan baş sağlığı dileklerini iletti.

Gerçek Gündem'e açıklama yapan Özerden, törene katılan herkese ailesi adına teşekkür ederek "elbet geçecek bu günler" dedi.

CANAN KAFTANCIOĞLU DA KATILDI

Yalkın Özerden'in cenzaesine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı. Kaftancıoğlu aileye başsağlığı dileklerini iletti.

Törene Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden Osman Kavala adına çelenk gönderildi. Türk Eğitim Vakfı da Mücella Yapıcı adına çelenk göndererek törene katıldı.

Özerden düzenlenen törenin ardından Üsküdar'da bulunan Bülbüldere Mezarlığı'na defnedildi.