HDP Bahçelievler ilçe binasına saldırı: 'Silahın ateşlenmemesi büyük bir mucize'

HDP Bahçelievler ilçe binasına bir kişi silahlı saldırı girişiminde bulundu. Silahın tutukluk yapması nedeniyle faciadan kıl payı dönüldü. Saldırgan gözaltına alındı.

HDP Bahçelievler ilçe binasına saldırı: 'Silahın ateşlenmemesi büyük bir mucize'

FIRAT FISTIK / GERÇEK GÜNDEM

HDP’nin İstanbul’daki Bahçelievler ilçe binasına öğle saatlerinde silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Elinde silahla ilçe binasına giren 25 yaşlarındaki genç, ilçe binasında bulunanlara saldırmak istedi.

Saldırganın ateşlemek istediği silah tutukluk yapınca, bıçakla saldırmaya çalıştı fakat binada nöbetçi olarak duran HDP’lilerin müdahalesiyle saldırgan kaçmak zorunda kaldı. Binadan çıkan saldırgan polis tarafından gözaltına alındı. Saldırı girişiminde bir HDP’li hafif şekilde yaralandı.

HDP’DEN AÇIKLAMA: PLANLI SALDIRILAR

Olayın duyulmasıyla birlikte HDP il, ilçe yöneticileri Bahçelievler’e gidiyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan HDP İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü, “Açıkçası faciadan dönüldü diyebilirim. Silahın ateşlenmemesi büyük bir mucize. Silah ateş alsaydı bunları konuşmazdık. İzmir il binamızdaki saldırıda öldürülen Deniz Poyraz davasının bir gün öncesi böyle bir saldırının yapılması bizim için manidardır. Partimize dönük bu tür silahlı saldırılar, bir kişinin milliyetçi duygularıyla yaptığı saldırılar olarak gösterilmek isteniyor. Biz böyle düşünmüyoruz. Bu saldırılar, planlı ve bilinçli saldırılardır” dedi.

HDP İzmir il binasına 17 Haziran’da Onur Gencer tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda HDP’li Deniz Poyraz yaşamını yitirmişti. Davanın duruşması yarın İzmir Bayraklı Adliyesi 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Davada sanık Onur Gencer ilk defa mahkemeye çıkarılacak ve ifadesi alınacak.

Etiketler
Bahçelievler Gözaltı HDP Saldırı