Petrol-İş Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Karaman, kentin dokuz bölgesinde yeni petrol rezervlerinin keşfedildiğini bildirdi.

Karaman, konuya ilişkin ANKA Haber Ajansı'na bilgi verdi. "Adıyaman Bölge Müdürlüğünüz faaliyet alanları içinde yapılan petrol arama-üretim çalışmalarında yeni yeni petrol sahaları keşfedilmektedir" diyen Karaman, şöyle konuştu:

"Son dönemlerde yapılan petrol aramaları sonucunda; Gümüşlü, Boğazkaya, Altınpınar, Karakoç, Hiştur, Hasankendi, Çukurova, Çobanlı ve Doğankaya sahalarında petrol keşfedilmiştir. Ayrıca bölgemiz faaliyet alanları içerisinde petrol arama ve sondaj faaliyet çalışmaları devam eden Olgunlar, Gürüz, Güzel ve Büklüm gibi sahalarda da petrol keşiflerinin yapılacağından umutluyuz.

Son yıllarda yapılan çalışmalar sonucunda Adıyaman Bölge Müdürlüğü'müzde, günlük 7 bin 500 varilden 12 bin varil petrol seviyesine ulaşarak ülke ekonomisine ve ilimize büyük katkılar sağlamıştır. Adıyaman petrol bölgesi olduğundan bu yatırımların artırılarak devam etmesi halinde daha büyük petrol rezervlerinin keşfedilmesini beklemekteyiz."