CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, yaşadığı hastalıklara rağmen, yer olmadığı gerekçesiyle hastanelere kabul edilmediği için hayatını kaybeden Aslı Özkısırlar’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Deniz Yücel, ziyarette  Aslı’nın hastanelere kabul edilmemesinin kabul edilemez olduğunu ve bu konunun CHP İzmir olarak takipçisi olacaklarını ifade etti

Yücel, ''Aslı kardeşimizi bu çağda kabul edilemeyecek bir ihmal zinciri sonrasında kaybetmiş bulunuyoruz. Bu saatten sonra yapılacak hiçbir açıklama, hiçbir teselli sözü Aslı’yı geri getirmeyeceği gibi, ailesinin acısını da hafifletmeyecektir. Ancak tedavi alamayan, hastaneye yatırılmayan başka vatandaşlarımız varsa, onların aynı kaderi yaşamamsı için bu işin peşini bırakmayacağız. Düşünün ki, sağlık sisteminin dünya standartlarının üstünde olduğu iddia edilen bir ülke de, bir genç kardeşimiz sağlık bakanına bile mesaj yazdığı halde, İzmir gibi bir kentte hastanede yatak bulamıyor ve vefat ediyor. Bu bize gösteriyor ki, milletin vergisiyle yapılan hastanelerle hava atmakla iş bitmiyormuş. İnsana değer vermedikten, ihtiyacı olana o imkanları sunmadıktan sonra yere batsın sizin anlayışınız. Aslı kardeşime bir kez daha Allah’tan rahmet, annesi, ablası ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aile ile iletişimimizi koparmayacağız. Bu olayı da yakından takip edeceğiz'' diye konuştu.