Saray'daki 15 Temmuz anma etkinliklerine davet edilmeyen 15 Temmuz gazileri Beştepe'ye giderek 15 Temmuz Anıtı'na yürümek istedi. Polis, gazilere izin vermedi.

15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasının 4'üncü yılı vesilesiyle, sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitliğine giden gaziler, burada mezar başında dua okudu.

Ardından Beştepe'deki 15 Temmuz Anıtı'na gitmek isteyen gazilere polis izin vermedi. Geçen ay Ankara’daki AKP Genel Merkezi önünde toplanıp, kendileri adına toplanan paraların ne olduğunu soran bir grup 15 Temmuz gazisi, bugün Beştepe’deki 15 Temmuz Anıtı’na yürümek istedi.

POLİSİN ENGELLEMEK İSTEDİĞİ KRT KAMERASINA ETTEN DUVAR

Gazilerin yürüyüşünü takip  eden KRT kamerası polis tarafından engellenmek istendi. Gaziler bunun üzerine 'Canımız pahasına sizi koruyacağız!' diyerek KRT kamerasının etrafına etten duvar ördü.

15 Temmuz Gazisi Ufuk Yeğin " Karşılarına geçip 'Haklarımızı ver sayın Cumhurbaşkanı' diyeceğimizi çok iyi biliyorlar. O nedenle bizi engelliyorlar" dedi.

Gaziler daha sonra Türk bayrağı açarak oturma eylemi yaptılar. Gaziler anıta giderek saygı duruşunda bulunmak için güvenlik güçleri ile görüştü. Güvenlik güçleri, 15 Temmuz Anıtı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşen törenin ardından gazilerin anıta gidebileceğini bildirdi. Gaziler bekleyişini sürdürüyor.