Türkiye'deki ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasını tespit eden ve öğrencileri tarafından 'Hocaların hocası' olarak anılan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu bugün son yolculuğuna uğurlandı. Taşçıoğlu için meslektaşları da bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Dün akşam saatlerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybeden İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu bugün son yolculuğuna uğurlandı.

67 yaşında hayatını kaybeden Taşçıoğlu için Nakkaştepe Mezarlığı'nda cenaze töreni düzenlendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maskeli ve sosyal mesafe korunarak cenaze namazı kılındı. Cenaze Üsküdar Nakkaştepe Mezarlığı'nda toprağa verildi. Defin işlemleri koronavirüse karşı özel kıyafet giyen görevliler tarafından yapıldı.

OĞLU KAŞKOLUNU BAĞLADI
Öte yandan Cemil Taşçıoğlu kaşkol merakıyla biliniyordu. Her fotoğrafı kaşkolluydu. Prof. Dr. Taşçıoğlu'nun oğlu Onur Taşçıoğlu cenaze namazında taktığı kaşkolu, babasının mezarına bağladı. Oldukça üzgün olduğu görülen Onur Taşçıoğlu açıklama yapmadan ayrıldı.

HABERİ OĞLU DUYURMUŞTU
Acı haberi Taşçıoğlu'nun oğlu Onur Taşçıoğlu sosyal medya hesabından duyurmuştu.
Koronavirüs testi pozitif çıkan ve bir süredir tedavisi devam eden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, dün hayatını kaybetti. Vefat haberini Taşçıoğlu'nun oğlu Onur Taşçıoğlu sosyal medya hesabından duyurdu. Onur Taşçıoğlu'nun paylaşımında, "Canım babam Prof. Dr. Cemil Taşçıoglu' nu kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun" ifadeleri yer aldı.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için görev yaptığı Çapa önünde 1 dakikalık saygı duruşu:

Türkiye'nin dört bir yanında anıldı

Türkiye'deki ilk yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasını tespit eden ve öğrencileri tarafından 'Hocaların hocası' olarak anılan Prof. Dr. Taşçıoğlu için bugün meslektaşları da saygı duruşunda bulundu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türkiye'nin dört bir yanından gelen görüntüleri resmi Twitter hesabında paylaştı: