Emekli Koramiral Atilla Kıyat sosyal medya hesabından eşiyle ilgili yaşadığı hastaneden randevu alma krizini paylaştı.

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye göre, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması sınırlandırılmıştı.

Emekli Koramiral Atilla Kıyat, 65 yaş üstünde olduğu için sokağa çıkmadığını anlatarak, eşinin rahatsızlığı nedeniyle randevu krizi yaşadığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Atilla Kıyat yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı:

Bu sabah eşimin doktorundan mesaj aldık. 112-155-156 yı arayarak , hastam olduğunuzu ve tedaviye geleceğiniz günü söyleyin, kolluk kuvvetleri sokağa çıkma izin belgenizi evinize getirecekler yazıyordu.

Sabahtan beri olaylar şöyle gelişti. 155 bir türlü düşmüyor..156 açtı ve iki ayrı telefon numarası verdi , bu numaralara müracaat edin dedi. Cep numarasını düşürmek mümkün değil.

Sabit numaradan karşıma ATAŞEHİR Belediyesi çıktı. Derdimi anlattım. Kaymakamlığa gidip dilekçe vereceksiniz dedi. Cevaben eşim ve ben 65 yaşın üstündeyiz , sokağa çıkmadan nasıl kaymakamlığa gideceğiz dedim. Online olmuyor bir yakınınızı yollayıp , matbu dilekçeyi aldıracaksınız diye cevapladı.

Öyle bir yakınım yok deyince , yardımcı olamayacağını belirtti. Bir de belediyenin çağrı merkezine ulaşabildim. Karşımdaki kadın, hakikaten, yardımcı olmak için çırpındı, ben sizin adınıza kaymakamlığın ilgili birimini arayıp telefonu size aktaracağım dedi.

Ve ilgili telefon dakikalarca çaldı, kimse açmadı ..Ve ben kaymakamlığın ilgili biriminin numarasını düşürmek için beyhude yere uğraştım. Ne mi yapacağım , başlarım yasağınıza deyip , tabii ki eşimi hastaneye götüreceğim .
Sokağa çıkma deyip , kendi olağanüstü halinizi kendiniz ilan edin dediler. Ettim ilk icraatım , kendim için sokağa çıkma yasağımı kaldırmak oldu.
Aziz Nesin sağ olmalıydı..