Kendisinden 10 gündür haber alınamayan Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, odasında intihar mektubu bulunduğu iddialarını yalanladı.

Gülistan Doku'nun kaldığı yurt odasında intihar mektubu bulunmasının ardından iddiayı yalanlayan ailesi ve arkadaşı, Doku'nun bıraktığı iddia edilen mektubun bir yıl önce şakalaşmak için yazıldığını söyledi.

DHA'nın servis ettiği haberde, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmadaki bilgilere göre Gülistan Doku'nun odasında ona ait intihar olduğu değerlendirilen bir not bulundu.

Doku'ya ait olduğu iddia edilen mektubu Evrensel'e değerlendiren ablası Aygül Doku, "Bu tamamen yalan bir haber" dedi.

Doku, şunları söyledi:

"Soruşturmada bir mektup var ama bu mektup bir yıl önce şakayla yazılmış bir mektup. Gülistan dağınık biriydi, arkadaşları da bundan dolayı hep şaka yapıyormuş Gülistan’a. Gülistan da bir gün ‘Ben ölürsem, dolabımı toplayın ha’ diye yazmış. Bir yıl kadar önce yazılmış bir şey bu. Haber doğru değil. Buradan bütün gazetecilere habercilere sesleniyorum, lütfen bir şeyi yaparken doğruluğundan emin olmadan yapmayın."

Ailesi ayrıca bu tür haberlerin kendilerini yıprattığını belirterek, "Bu haberler yayıldıkça annemin, kardeşlerimin durumunu siz düşünün. Biz zaten gerekli açıklamaları yapıyoruz, diğer iddialarda da bizim açıklamalarımız olmadan lütfen haber yapılmasın" dedi.