Yüzdeki istenmeyen kıl ve tüyleri yok etmeyi sağlayan 9 doğal yol

Yüzde oluşan tüylenme ve kıl sorunu rahatsız edici olabilmektedir. Kimyasal ürünlere para vermeden yüzdeki istenmeyen tüy ve kılları yok etmek mümkün olabiliyor. Bu bitkisel doğal ve yöntemler sayesinde yüzdeki kıl ve tüyler kısa sürede yok olacak. İşte yüzdeki tüy ve kılları yok etmek için o yol

Yüzdeki istenmeyen kıl ve tüyleri yok etmeyi sağlayan 9 doğal yol

Yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için pahalı krem ve kimyasal ürünlere para vermeye hiç gerek yok. Tamamen doğal olan 9 yöntem sayesinde kıl ve tüy sorunundan kurtulmak mümkün.

İşte işinize yarayacak o yöntemler

1. Yulaf ezmesi + bal + limon suyu

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
2 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı limon suyu
Yulaf ezmesi, kaşıntı ve tahriş gibi birçok cilt rahatsızlığı için harikadır ve özellikle peeling için iyidir. Bal ve limon suyu ile karıştırıldığında tüylerin dökülmesine de yardımcı olur. Tüm bu malzemeleri bir macun haline getirmeniz, kıllı bölgeye sürmeniz ve 15 dakika orada bekletmeniz gerekiyor. Haftada bir veya iki kez yapın. Yaklaşık bir ay sonra sonuçları görmeye başlayacaksınız.

2. Şeker + su + limon suyu

1 su bardağı şeker
1/4 bardak limon suyu
1/4 su bardağı su
Doğal ağda olarak bilinen bu yöntem için 3 malzemeyi karıştırıp kaynatın ve macun haline getirin. Kılların olduğu bölgeye sürüp çekin. 1- 1,5 ayda bir tekrarlayın.

3. Papaya + süt

Yarım su bardağı papaya posası
1 yemek kaşığı süt
Papaya , kıl köklerini genişletebilen ve kılların doğal olarak dökülmesini sağlayan bir enzim olan papain içerir . Ayrıca sütün içindeki laktik asit epidermisi ( cildin dış tabakası) yok ederek daha pürüzsüz, daha parlak bir ten rengine sahip olmanızı sağlar. Kalın bir macun yapmak için papayayı sütle karıştırın ve ardından yüzünüze uygulayın. Cildinize masaj yapın, yaklaşık 15 dakika bekletin ve ardından durulayın. İşlemi haftada bir kez tekrarlayın.

Yüzdeki istenmeyen kıl ve tüyleri yok etmeyi sağlayan 9 doğal yol - Resim : 1

4. Yumurta + şeker + mısır unu

1 yumurta
1 yemek kaşığı şeker
½ yemek kaşığı mısır unu
Bu malzemeleri bir kapta karıştırırsanız, epilasyon için etkili bir soyulabilir maske oluşturabilirsiniz. Yumurta akı cilt tonunuzu iyileştireceği ve yüzünüzde epilasyon sürecine yardımcı olan ince bir film oluşturacağı için burada çok önemlidir.

5. Nane çayı

1 su bardağı su
1 çay kaşığı kuru nane
4 veya 5 taze nane yaprağı (isteğe bağlı)
Nane çayının hafif hirsutizm için antiandrojenik bir unsur olarak etkili olduğu kanıtlanmıştır ve bu da yüzdeki istenmeyen tüyleri tamamen gidermeye yardımcı olabileceği anlamına gelir. Günde iki kez içtiğinizde hormonlarınızı dengeleyebilir ve kılların uzamasını azaltabilirsiniz.

6. Arpa + limon suyu + süt

3 kaşık arpa tozu
2 kaşık limon suyu
3 kaşık süt
Misket limonu suyu cildinizin gözeneklerini sıkılaştırırken , arpa cildi eksfoliye edecek ve istenmeyen yüzdeki tüyleri temizleyerek büyümesini yavaşlatacak ve aynı zamanda cildi yumuşatacaktır. Malzemeleri karıştırıp kıl olan bölgeye haftada bir uygulayın. 15 dakika bekletip yıkayın.

7. Portakal ve limon

Kuru portakal kabuğu
Kuru limon kabuğu
Bu 2 meyve ile yoğun bir macun elde ettiğinizde, kılların rengini açabilecek ve cildinizdeki fazla deriyi kolayca pul pul dökebileceksiniz . Portakal kabuğu, cildi nemlendiren, cildinizin parlamasına yardımcı olan özelliklere sahiptir - hatta sivilce ve yara izlerini bile azaltabilir. Limon , kalan saçları ağartmaya ve hafifletmeye yardımcı olacaktır .

8. Zerdeçal + gram un + tuz + süt

2 yemek kaşığı zerdeçal tozu
½ su bardağı gram un
½ su bardağı soğuk süt
1 yemek kaşığı tuz
Hindistan'daki insanlar, istemeyen kılları gidermek için uzun süredir zerdeçal kullanıyor. Bu bileşen, antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir, yani çıkarma işlemi sırasında cildinizi koruyabilir. Karışıma tuz, süt ve gram unu ( birkaç peeling özelliği vardır ) eklediğinizde hepsini pürüzsüz bir macun haline getirebilir ve kurtulmak istediğiniz tüylü bölgeye uygulayabilirsiniz. 5 dakika hafifçe ovalayın, kurumasını bekleyin ve 10 dakika sonra durulayabilirsiniz. Haftalık olarak tekrarlayın.

Yüzdeki istenmeyen kıl ve tüyleri yok etmeyi sağlayan 9 doğal yol - Resim : 2

9. Ham papaya + zerdeçal + gram un + aloe vera

2 yemek kaşığı çiğ papaya ezmesi
2 yemek kaşığı aloe vera jeli
1 çay kaşığı zerdeçal tozu
2 yemek kaşığı gram un
Aloe vera sizi UV ve gama radyasyonunun cilde vereceği zarardan koruyabilir ve jeli, tüy alma sürecinde size yardımcı olabilecek nemlendirici ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Bu bitkinin jelini diğer tüm bileşenlerle karıştırdığınızda (bu, daha önce ele aldığımız önemi taşır), yüzünüz için mükemmel macuna sahip olursunuz. Uygulayın ve yıkamadan önce 20 dakika orada bırakın. Haftada 3 ila 4 kez kullanın.

YUMURTA BEYAZI DA İŞE YARIYOR


Milliyet'te yer alan bir içerikte de; Yumurta beyazı mucizesine yer verildi. Bakın o kür nasıl hazırlanıyor.

Yumurta beyazı


İstenmeyen vücut tüylerini gidermek için yumurta akı kullanabilirsiniz. Aslında, yumurta akı, istenmeyen tüylerin yanı sıra cildinizdeki kirleri gidermek için maskelerinizde mükemmel bir bileşen olarak çalışır. 1 yumurtadan elde ettiğiniz yumurta akını iyice çırpın. Üzerine 1 yemek kaşığı şeker ve ½ yemek kaşığı mısır unu ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı vücudunuzun tüylü kısmına uygulayın. 15 ila 20 dakika kurumaya bırakın ve daha sonra maskeyi soyun. Bölgeyi bol su ile yıkayın. Ancak unutmayın ki bu yöntem kalın kıl kökleri için pek başarılı olmayacaktır.