Çöp diye atıyorduk! 1 tanesi bile oysa o derdi önlemeye yetiyormuş...

Zeytin çekirdeği genelde çöpe atılıyor oysa atmamak gerekiyormuş. Zeytin çekirdeğinin basur hastalığına iyi geldiği bildirildi. Peki ama zeytin çekirdeği neden çöpe atılmamalı?

Çöp diye atıyorduk! 1 tanesi bile oysa o derdi önlemeye yetiyormuş...

Genelde zeytin çekirdeğini çöpe atmaktayız. Kahvaltılarda severek tüketmiş olduğumuz zeytinin çekirdekleri aslında tam bir mucizeymiş.

ZEYTİN ÇEKİRDEĞİNİN BİLİNMEYEN ŞİFASI

Uzmanlara göre zeytin çekirdeğini çöpe atmamak gerekiyormuş. Çöp diye atılan zeytin çekirdeğinin özellikle basur sorununa iyi geldiği bildirildi.

Zeytin çekirdeğinin faydaları elbette sadece bununla sınırlı değil.

Çöp diye atıyorduk! 1 tanesi bile oysa o derdi önlemeye yetiyormuş... - Resim : 1

Zeytin, dünyanın en faydalı yiyecekleri arasında yer alıyor. Zeytin kadar zeytin çekirdeğinin de çok faydalı olduğu ortaya çıktı.

Zeytin, dünyanın en çok tüketilen yiyecekleri arasında yer almaktadır. Yapılan bir çok araştırmada zeytinin önemine dikkat çekilmiştir. Özellikle siyah zeytin en faydalı zeytin türleri arasında yer alıyor. Zeytinin kendisi kadar çekirdeği de çok faydalı çıktı.

Çöp diye atıyorduk! 1 tanesi bile oysa o derdi önlemeye yetiyormuş... - Resim : 2

Mavikadin.com sitesinde yayınlanan bir içerikte; Zeytin çekirdeğiyle ilgili herkesin bilmesi gereken detaylar paylaşıldı. Bakın zeytin çekirdeği yutulursa ne işe yarıyor? Halk arasında hemoroid, basur, mide hastalıkları gibi sağlık sorunlarına şifa bulmak için zeytin çekirdeği yutmak oldukça yaygındır, peki zeytin çekirdeği yutmanın faydaları ve zararları nelerdir? Zeytin çekirdeği yutulabilir mi? İşte doktorların bu konuda verdikleri bilgiler;

Zeytin çekirdeğini yutmak istediğinizde ikilemde kalıyorsanız, şimdi bu konuya açıklık getirmek gereklidir. Zeytin çekirdeği yapısı gereği sert ve uçları sivri bir çekirdektir. Yutmadan önce acaba midede erir mi yahut midede batmaya neden olur mu diye düşünebilirsiniz. Eğer bu konuda çok arada kalıyorsanız zeytin çekirdeğini toz haline getirip tüketebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre zeytin çekirdeği yutmak sağlık için tehlikeli bir durum değildir. Genel vücut direnci ve mide sağlığı için zeytin çekirdeğini yutabilirsiniz.