• BIST 110.248
  • Altın 155,545
  • Dolar 3,8262
  • Euro 4,5259
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 6 °C

Eylemci, korumaların arkadaşıymış

Eylemci, korumaların arkadaşıymış
Baş­ba­kan­lı­k’­ta üç el ateş eden ki­şi­nin, bi­na­da gö­rev­li po­lis­ler­le fa­ce­bo­ok’­ta ar­ka­daş!

Veli Toprak / Sözcü - Baş­ba­kan­lı­k'­ta üç el ateş eden ki­şi­nin, bi­na­da gö­rev­li es­ki po­lis­ler­le fa­ce­bo­ok'­ta ar­ka­daş ol­du­ğu or­ta­ya çık­tı.

Baş­ba­kan­lı­k'­ta üç el ateş eden ki­şi­nin, bi­na­da gö­rev­li es­ki po­lis­ler­le fa­ce­bo­ok'­ta ar­ka­daş ol­du­ğu or­ta­ya çık­tı. Sav­cı­lık olay­la­rı araş­tı­rı­yor.
An­ka­ra­'da­ki Baş­ba­kan­lık Bi­na­sı­'n­da ge­çen haf­ta ar­ka ar­ka­ya iki olay ya­şan­dı. Ön­ce N.B. kuru sıkı tabancayla binanın önünde üç el ateş etti, ardından Ö.A. kendini benzinle ateşe verdi.

Yapılan ilk çalışma, il­ginç bir bağ­lan­tı­yı da or­ta­ya çı­kar­dı. N.B.'nin, Baş­ba­kan­lı­k'­ta da­ha ön­ce gö­rev ya­pan po­lis­le­rle sos­yal pay­la­şım sis­te­si fa­ce­bo­ok'­ta ar­ka­da­ş ol­du­ğu an­la­şıl­dı. Bu nedenle es­ki eki­bin 'ye­ni­ler gö­rev za­fi­ye­ti için­de­' gö­rün­tü­sü ver­me­ye ça­lış­tı­ğı bil­gi­si üze­rin­de ça­lı­şı­lı­yor.

İki olay daha yaşanmış

Bu ara­da ka­mu­oyu­na yan­sı­ma­yan iki ola­yın da­ha ol­du­ğu öğ­re­nil­di. Giz­li çe­kim yap­tı­ğı için Tu­ran Ti­tiz ve "Baş­ba­ka­n'­a Ku­r'­an-ı Ke­ri­m'­den me­saj ge­tir­di­m" di­yen Ali Uça­ner ko­ru­ma­lar ta­ra­fın­dan ya­ka­lan­dı. An­ka­ra Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­lı­ğı da Baş­ba­kan­lı­k'­ta ar­ka ar­ka­ya ya­şa­nan ey­lem­ler için sav­cı gö­rev­len­dir­di. Sav­cı Sa­dık Ba­yın­dır, ey­lem­ler ara­sın­da bağ­lan­tı olup ol­ma­dı­ğı ve te­rör ko­nu­su üze­rin­de du­ru­yor.

'Borçlarım var' demişti

Başbakanlık, geçen pazartesi günü N.B. adlı vatandaşın eylemine sahne olmuştu. B., Başbakan Tayyip Erdoğan'ın içinde olmadığı binanın kapısında kuru sıkı tabancayla üç el ateş etmişti. Gözaltına alınan eylemci, uzun zamandır işsiz olduğunu ve kredi kartlarına borçları bulunduğunu söylemişti. B. serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra DHKP-C terör örgütüyle bağlantısı olduğu ihbarı üzerine yeniden gözaltına alınmıştı.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gerçek Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.