Ekonomistler açıkladı: Bakan Nebati ne demek istedi?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin 'Türkiye Ekonomi Modeli'ne ilişkin yaptığı konuşma sosyal medyada gündem oldu. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ekonomistler, Nebati'nin ne demek istediğine açıklık getirdi.

Ekonomistler açıkladı: Bakan Nebati ne demek istedi?

GERÇEK GÜNDEM - Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen dünkü 'Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi', Bakan Nureddin Nebati'nin konuşmasıyla başladı.

Bakan Nebati konuşmasında, "Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi ile daha fazla önem kazanmaktadır" ifadelerini kullandı.

Nebati'nin konuşması sosyal medyada gündem olurken konuya ekonomistler de kayıtsız kalmadı.

"BİR ŞEY BİLİYORSAM..."

Nebati'nin sözlerine ilişkin Ekonomist Uğur Gürses, "Bir şey biliyorsam; o da hiçbir şey bilmediği..." ifadelerini kullandı.

"ALLAH ALLAH"

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, "Allah Allah" yorumunu yaptı.

"ANLAMAYANLARA ANLATSIN"

Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof.Dr. Şenol Babuşcu ise, "Anlayan varsa anlamayanlara anlatsın" dedi.

"MİZAH ANLAYIŞINI TEBRİK EDİYORUM"

Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota ise, "Metin yazarının cesaretini ve mizah anlayışını tebrik ediyorum. Önceden arkadaşlarına bilgi verip ekran karşısında kahkahalarla izlediklerine kuşkum yok" ifadelerine yer verdi.