Dolar, yatay seyre geçti

Dolar/TL, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) TL ticari kredilere getirdiği yeni koşullarla birlikte yatay seyre geçti.

Dolar, yatay seyre geçti

BDDK, cuma günü açıkladığı kredi kullandırımı kararına ilişkin, "Bağımsız denetime tabi bir şirket olması, şirketin yabancı para (YP) nakdi varlıklarının TL karşılığının 15 milyon liranın üzerinde olması ve şirketin YP nakdi varlıkların TL karşılığının aktif toplamından veya son 1 yıllık net satış hasılatından büyük olanının yüzde 10'unu aşması... Herhangi bir şirketin karar kapsamına girebilmesi için söz konusu 3 şartın hepsinin birden sağlanması gerekmektedir" açıklamasını yaptı.

Bu gelişmelerle birlikte serbest piyasada 16,56 liradan alınan dolar 16,57 liradan satılıyor. 17,5350 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 17,58 lira olarak belirlendi.

Dün, doların satış fiyatı 16,5400 lira, avronun satış fiyatı ise 17,5310 lira olmuştu.

YURT İÇİNDE VERİ GÜNDEMİ SAKİN

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Almanya'da tüketici güven endeksi, ABD'de ise dış ticaret açığı, konut fiyat endeksi ve tüketici güven endeksi verilerinin takip edileceğini bildirdi.

Etiketler
BDDK Dolar Kredi