İşveren tarafından 'asgari ücrete zam' açıklaması: Masada oluruz

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) asgari ücret zammına ilişkin açıklamalarda bulundu. TİSK tarafından yapılan açıklamada, "Tüm taraflara çözüm olacak formüller için işbirliğine açığız" ifadeleri kullanıldı.

İşveren tarafından 'asgari ücrete zam' açıklaması: Masada oluruz

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu’ndan, asgari ücret zammına ilişkin açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, "Bir kez daha belirtmek isteriz ki, bizim için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyüyebilmek esas. Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini kalıcı şekilde artıracak ve büyük-küçük bütün işletmelerimize değer katacak her türlü kararın destekçisiyiz. Tüm taraflara çözüm olacak formüller için işbirliğine açığız" ifadelerine yer verildi.

"MASADA OLACAĞIZ"

Açıklamada, "İşverenler olarak her zaman tüm sorumluluklarımızı tam ve eksiksiz olarak yerine getirmenin bilinci içinde davrandık. Elimizi taşın altına koymaktan hiçbir zaman kaçınmadık. Bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de devletimizin yanında olduğumuzun altını bir kez daha çizeriz. Bu vesile ile asgari ücretin değerlendirilmesine dair yapılacak olası bir toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağımızı ve toplam fayda odaklı çalışmalarımız ile olası bir değerlendirmeye olumlu yaklaşacağımızı ifade etmek isteriz" denildi.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI KABİNE'DE GÖRÜŞÜLECEK

Kabine Toplantısı bu akşam AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşecek. Toplantıda asgari ücret zammı için nasıl bir formül uygulanacağı da ele alınacak.

BAKAN BİLGİN BU HAFTAYI İŞARET ETMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammı için bu haftayı işaret etmişti. Bakan Bilgin, kimsenin enflasyona ezdirilmeyeceğini, alım gücünün yeniden artırılacağını söylemişti.

Etiketler
İşveren Asgari Ücret Sendika Türkiye