Erdoğan konuşmasında, "Milletimiz müsterih olsun. Özellikle sanayicilerimize sesleniyorum. Bankalara saldırarak oralardan döviz alma yoluna gitmeyin. Battık, bittik, işi sağlama alalım gibi yolllara tevessül etmeyin. Ederseniz yanlış yaparsınız. Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını C planını uygulamak zorunda kalırım bunu da böyle biliniz" dedi.

‘DEPOLARDA İSTİFLEMEK NE DEMEK?’

Bazı ürünlerin satılmadığı yönünde haberler olduğunu söyleyen Erdoğan, ürünleri bekletenlere karşı gerekeni yapacaklarını belirtti. Erdoğan, “Bazı haberler alıyorum. Mallarını satmıyorlar. Ne demek mallarını satmıyorsun? Satacaksın arkadaş. Depolarda istiflemek ne demek? Satmadın, onun da bedelini ödemek durumunda kalırsın. Çünkü ben bunu ihaneti vataniye olarak görüyorum. Sen bunları niye ürettin, satmak için ürettin. Şimdi ne yapıyorsun, sen de mi birilerine hizmet etmenin gayreti içindesin? Eğer yerli değilsen, milli değilsen bedelini ödersin” diye konuştu.

‘KREDİ NOTUNU İNDİRİRSEN İNDİR’

Döviz kurlarındaki yükselişi “Türkiye’ye operasyon” olarak nitelendiren Erdoğan, “Kur silahı üzerinden ekonomimizi sarsabileceklerini sanıyorlar. Türkiye’nin notunu indireceklermiş. İndirsen ne yazar. Bu millet mandacılığı 100 yıl öncesi elinin tersiyle itmiş bir millet. Türkiye’yi tehdit etmek hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir” dedi.