Hafta sonu yapılan Eğitim Sen Genel Kurulu'nda yeni yönetim belli oldu. Nejla Kurul, İkram Atabay, Simge Yardım Dağ, Ramazan Gürbüz, Arzu Şimşek, Ahmet Karagöz ve Sinan Muşlu yeni yönetim kurulu üyesi oldu.

Gerçek Gündem'den Yurdagül Uygun'un haberine göre, hafta sonu eski genel başkan Feray Aytekin Aydoğan'ın da yer aldığı Devrimci Sendikal Dayanışma'nın (DSD) çekildiği Eğitim Sen Genel Kurulu'nda yeni yönetim kurulu seçildi.

Buna göre yeni yönetim kurulu Nejla Kurul, İkram Atabay, Simge Yardım Dağ, Ramazan Gürbüz, Arzu Şimşek, Ahmet Karagöz ve Sinan Muşlu'dan oluştu. Yeni yönetim kurulu toplantısının ardından yeni başkanın belli olacağı belirtilirken, Prof. Dr. Nejla Kurul'un yönetim kurulu başkanı seçilmesi bekleniyor.

Diğer yandan, cumartesi günü başlayan Eğitim Sen kongresinde, DSD bir açıklama yaparak, pandemi nedeniyle kongrenin ertelenmesini istediklerini ancak bu önerilerinin kabul edilmediğini belirterek, “Pandeminin eğitimdeki eşitsizliği derinleştirdiği, tarikat-cemaat karanlığının çocuklarımızı kuşattığı bir ortamda 'demokratik bir ülke, laik ve kamusal eğitim' için canla başla mücadele edilmesinden rahatsız olunmasının anlaşılır bir yanı olamaz. Adı 'eğitim ve bilimle' özdeşleşmiş bir sendikada, Merkez Yürütme Kurulu’nun 3 yıllık çalışma dönemini, 'sınıf siyasetini', 'kamusallık anlayışını', 'laiklik mücadelesini' ve 'aydınlanma değerlerini' savunmakla eleştirmenin akla ve izana sığar hiçbir yanı bulunmamaktadır” demiş ve temsiliyet konusunda da eleştiride bulunarak genel kuruldan çekildiklerini belirtmişlerdi.