1.7 milyondan fazla insanın corona virüsü olduğu Meksika'da Devlet Başkanı Obrador, kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Obrador, "Bunu üzülerek söylüyorum, bana da Covid-19 bulaştı. Semptomlarım" hafif dedi. Obrador'un bu açıklamadan önce maskesiz görüntülenmesi tepki çekti.

Vaka sayısı bazında dünyanın en kötü 13’üncü ülkesi konumunda olan Meksika’nın Devlet Başkanı Andres Lopez Obrador da koronavirüs yakalandı…

1.7 milyondan fazla insanın koronavirüs olduğu ülkede sık sık maskesiz görüntülenen Obrador kişisel Twitter hesabı üzerinden, “Size üzülerek Covid-19’a yakalandığımı söylemek istiyorum. Semptomlar hafif fakat tıbbi destek ve tedavi alıyorum. İyimserin, bunu hep birlikte atlatacağız” dedi.

“MUSKA BENİ KORUYOR”

67 yaşındaki Obrador, önceki gün ülkenin önde gelen sanayicileriyle bir araya gelmişti. Salgının başlamasıyla birlikte pandeminin boyutunu küçümseyen ve maske takmayan Obrador, vaka ve ölüm sayısının artmasına rağmen ülke genelinde birebir toplantılar yapmaya devam etmişti.

Daha önce pandeminin boyutunu küçümseyen ABD’nin eski başkanı Donald Trump ve Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro gibi corona virüsüne yakalanan Obrador, geçen yıl katıldığı bir basın toplantısında bir muska göstererek, bunlar sayesinde corona virüsüne yakalanmadığını söylemişti.