Snapchat: Kamu güvenliği adına ve yanlış bilgilerin, nefret söyleminin, şiddete teşvikin yayılmasını önlemek için Trump'ın hesabını kalıcı olarak kapatmaya karar verdik.

ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını bir süreliğine askıya alan Snapchat, hesabı kapatacağını duyurdu.

Seçim sonuçlarını kabul etmeyen Trump yandaşlarının 6 Ocak'taki ABD Kongre binasını basması ve ardından çıkan olayların sorumlusu olarak görülen ABD Başkanına sosyal medya şirketlerinin engellemesi devam ediyor.

Sosyal medya platformu Snapchat, Trump'ın geçen hafta askıya alınan hesabı ile ilgili bir karar aldı. TRT Haber'de yer alan habere göre Snapchat’ten yapılan yazılı açıklamada, “Kamu güvenliği adına ve yanlış bilgilerin, nefret söyleminin, şiddete teşvikin yayılmasını önlemek için Trump'ın hesabını kalıcı olarak kapatmaya karar verdik” denildi.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINA ERİŞİM ENGELİ

ABD'de geçen hafta Trump yanlılarının Kongreyi basmasının ardından Facebook, Youtube ve Instagram Trump'ın hesaplarına erişimi kısıtlarken, Twitter başkanın hesabını süresiz olarak askıya almıştı.

ABD Temsilciler Meclisi, seçim sonuçlarını kabullenmediği için isyana teşvikle suçlanan Donald Trump’ın Başkanlık görevinden azledilmesini onaylamıştı.  Seçim yenilgisini kabul etmeyen Trump yandaşları 6 Ocak'ta Kongre binası önünde Trump tarafından yapılan miting sırasında Kongre binasına yürümüş ve binlerce kişi binayı işgal etmişti. Polis ve güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucunda çıkan olaylarda 5 kişi yaşamını yitirmişti.