İran’da korona virüsünün bulaştığı Sağlık Bakanı Yardımcısı İraj Harirçi, “Koronayı yenilgiye uğratacağız. Emin olun. Bu virüs demokratik ve yoksulla zengin, devlet adamıyla sıradan vatandaş arasında ayrım yapmıyor” dedi.

Harirçi dün, salgınla ilgili düzenlediği basın toplantısında terleyen yüzünü silerken görüntülenmişti. Bakan yardımcısının, Kum'daki salgına karşı karantina gerekmediğini söylerken ateşten terlediği görüntüler sosyal medyada yüzlerce kez paylaşıldı.

Harirçi bugün yayınladığı sosyal medya mesajında ise, “Size şunu söylemek istiyorum: Bana korona bulaştı. Dün ateşim vardı. Testler dün gece pozitif çıktı. Kendimi tecrit ettim. İlaç almaya başlayacağım. Genel olarak iyi hissediyorum. Sadece biraz yorgun hissettim, ateşim çıktı ve düşecektir. Bu virüse karşı muzaffer olacağız.

Koronayı yeneceğiz. Emin olun. Bunu kalpten söylüyorum. Bu virüs demokratik ve yoksulla zengin, devlet adamıyla sıradan vatandaş arasında ayrım yapmıyor. Birçoklarına bulaşabilir ama yeterince etkili ilacımız var. Kendinize dikkat edin. Kahramanca çalışan hemşire ve doktorlara dikkat edin” diye konuştu.