Korona virüsü salgını nedeniyle tuvalet kağıdı sıkıntısı yaşanan Hong Kong’da bir süpermarketten bıçak tehdidiyle 600 rulo tuvalet kağıdı çalındı. Polis, maskeli üç soyguncudan ikisinin yakalandığını ve toplam değeri 130 dolar olan tuvalet kağıtlarının tamamının ele geçirildiğini açıkladı.

BBC Türkçe'nin Hong Kong polisinin açıklamasındanaktardığı habere göre, bu sabah Mong Kok semtinde, üç kişi yerel saatle sabah 05.00’te bir süpermarkete mal indiren kamyon sürücüsünü bıçakla tehdit etti. Elinde iki bıçak bulunan bir kişi sürücüyü durdururken, diğer iki kişi 50 paket tuvalet kağıdını alarak kaçtı. Soygunculardan ikisi daha sonra süpermarketin yakınlarındaki bir hostelde tuvalet kağıtlarıyla birlikte yakalandı.

Hong Kong’da koronavirüs salgınını sonrası halk süpermarketlere akın etmişti. Marketlerin önünde tuvalet kağıdı için uzun kuyruklar oluştuğu belirtiliyor. Süpermarketlerde makarna ve pirinç de zor bulunuyor. Uluslararası haber ajanslarının yayımladığı bazı fotoğraflarda Hong Kong’da bazı marketlerin tamamen boşaldığı görülüyor.

Singapur ve Tayvan’da da tuvalet kağıdı sıkıntısının yaşandığı belirtiliyor. Sosyal medyada tuvalet kağıdı üretiminde kullanılan kağıt hamuruyla yüz maskesi yapıldığı söylentilerinin yayılmasından sonra talebin arttığı belirtiliyor.