• BIST 106.991
  • Altın 151,930
  • Dolar 3,6762
  • Euro 4,3196
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 14 °C

DenizBank'a BAI ödülü

DenizBank'a BAI ödülü
DenizBank, inovasyonda dünyanın 1 numarası seçildi

DenizBank, bankacılık alanındaki en yenilikçi uygulamaları değerlendiren ve uluslararası platformlar arasında en saygını olarak kabul edilen BAI - Finacle Global Banking Innovation Awards 2014’te (BAI Bankacılık İnovasyonu Ödülleri 2014) Türk bankacılık sektörü adına önemli bir başarıya imza attı.

Yarışmada büyük bölümü dünyadaki “ilk”leri temsil eden 5 uygulaması ile 3 ayrı kategoride finale kalan DenizBank, İç İşleyişte İnovasyona Dayalı Gelişim kategorisinde müşteri memnuniyetini artıran Inter-Collect uygulaması ile birinci olurken, FastPay ve diğer yenilikçi ürünleri ile 2014 yılında “Dünyanın En İnovatif Bankası” ödülüne layık görüldü.

DenizBank'ın, “En Yenilikçi Ürün ve Hizmet”, “Kanal İnovasyonu” ve “İç İşleyişte İnovasyona Dayalı Gelişim” kategorilerinde finale kaldığı yarışmada toplamda 13 bankanın beş kategoride 22 projesi son elemeye dahil edildi.

DenizBank’ın, finale kalan 22 proje arasında 5 projesi kategoriler bazında şöyle sıralandı:

En Yenilikçi Ürün ve Hizmet: FastPay Handsfree Ödeme
Kanal İnovasyonu: FastPay Mobil Cüzdan
Kanal İnovasyonu: Sosyal Müşteri Hizmetleri
İç İşleyişte İnovasyona Dayalı Gelişim: Müşteri memnuniyetini artıran Inter-Collect
İç İşleyişte İnovasyona Dayalı Gelişim: Inter-Dashbord Programları

Hakan Ateş: “İnovasyon kurumumuzun DNA’sında yer alıyor”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Küresel bankacılık sektörünün inovasyon arenası olarak nitelendirebileceğimiz bir platformda Türkiye’yi temsil eden tek banka olmak ve dahası, 2014 yılında “Dünyanın En İnovatif Bankası” seçilmek, bizler için büyük onur. Bu prestijli organizasyonda ödül alan kurumlar, getirdikleri yenilikçi bakış ile bir anlamda bankacılık sektörünü yeniden şekillendiriyor. DenizBank olarak biz de dijital ve mobil teknolojiler ile beraber bankacılıkta yaşanan paradigma değişimini çok önemsiyoruz. Bu bağlamda gemimizin dümenini çok uzun zaman önce dijital dünyaya çevirdik, inovasyonu kurumumuzun DNA’sına yerleştirdik ve dijital dönüşümün lideri olmak vizyonuyla faaliyetlerimizi şekillendirdik. Bugün itibarıyla, dijital dünyayı takip eden değil, uygulamalarıyla takip edilen bir marka olmayı başardık. Bizim için inovasyon yarışında bir bitiş çizgisi yok; bunu bir yolculuk olarak görüyoruz. Bu vizyonumuzun böylesine prestijli bir platformda taçlandırılması motivasyonumuza büyük katkı sağlıyor. Bu vesile ile DenizBank’ın uluslararası itibarda ödülleri kucaklamasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”.

BAI Ödülleri Hakkında

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen BAI - Finacle Global Banking Innovation Awards yarışmasında, bankacılık sektöründe hayata geçirilen ve müşteri memnuniyeti, kurum verimliliği ve karlılığını olumlu yönde etkileyen inovasyona dayalı projelere ödül veriliyor. Ödül kazanan kurumlar; ABD Bankalar Birliği (ABA) üyesi olan ve bankalar ile finansal hizmet kurumlarının iş ihtiyaçlarına yönelik çözüm ve bakış açıları üretme konusunda ABA’nın organı gibi çalışan olan Infosys ile işbirliği içerisinde belirleniyor.

BAI Hakkında

Finansal hizmet sektörünün prestijli kurumu, ABD merkezli BAI (Bank Administration Institute), 85 yılı aşkın bir süredir eğitim ve araştırma çalışmalarıyla sektörün gelişimine odaklanan; çok uluslu bankalardan toplum temelli kuruluşlara varan bir yelpazede endüstrinin geniş bir kesimine hizmet veren bir finansal hizmet kurumudur.

Finansal kurumlar için sunduğu etkinlikler, eğitim programları ve araştırmaların yanında BAI, çözüm sağlayıcı kuruluşların endüstri ile ilişkilerini geliştirmeleri misyonuyla da faaliyetlerini sürdürmektedir. BAI kapsamında BAI Perakende Teslimat Konferansı ve Fuarı, çeşitli araştırma ve performans metrikleri, profesyonel öğrenme ve gelişim programları gibi etkinlikler hayata geçirilmekte; bu sayede endüstrinin daha inovatif ve efektif bir şekilde gelişimi hedeflenmektedir. BAI, ayrıca ABD Bankalar Birliği’nin (ABA) ilgili alt organları ile inovasyon alanında dünyanın en başarılı kurumlarını belirlemektedir.

DenizBank Hakkında

DenizBank, gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlama hedefi ile bir kamu iktisadi teşebbüsü olarak 1938 yılında kurulmuştur. 1997 yılının başında, bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınan DenizBank’ı, Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia Ekim 2006’da bünyesine katmıştır. 6 yıl boyunca Dexia’nın ana hissedarlığında faaliyetlerini sürdüren DenizBank, 28 Eylül 2012 itibariyle Rusya’nın en büyük ve köklü bankası Sberbank çatısı altında hizmet vermeye devam etmektedir. DenizBank, kısa süre içerisinde Türkiye’nin sayılı bankalarından biri haline gelmiştir. 2003 yılında çeşitli finansal hizmetleri aynı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmak amacıyla DenizBank Finansal Hizmetler Grubu kurulmuştur. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 ilinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 745 şubesi ile 15 bine yakın çalışanı bulunmaktadır. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu çatısı altında; DenizBank'ın yanı sıra yedi yerli, üç uluslararası finansal iştirak ile finansal olmayan beş yerli iştirak ve Bahreyn'de bir şube bulunmaktadır. DenizYatırım, Ekspres Menkul, Deniz GYO, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Destek Varlık Yönetimi; Intertech, DenizKültür, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş grubun yerli; Eurodeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleridir.

Sberbank Hakkında

Sberbank of Russia, Rusya’nın en büyük bankası ve önde gelen global bir finans kurumudur. Sberbank Rusya’daki bankacılık sektörü aktiflerinin yaklaşık üçte birini elinde bulundurmakta olup ulusal ekonominin ana kreditörü ve Rusya’nın en fazla mevduat toplayan bankasıdır. Sberbank’ın kurucusu ve ana hissedarı olan Rusya Merkez Bankası, banka hisselerinin %50’si ile bir adet oy imtiyazlı hissesine sahiptir. Bankanın diğer hisseleri, yerli ve yabancı yatırımcılara aittir. Sberbank’ın 20 ülkede 110 milyondan fazla bireysel müşterisi ve 1 milyon kurumsal müşterisi bulunmaktadır. 18.000’den fazla şubesi ile Rusya’daki en geniş şube ağlarından birine sahip olan Sberbank’ın uluslararası operasyonları İngiltere, ABD, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri, Türkiye ve diğer ülkelerde gerçekleştirilmektedir. Sberbank, Rusya Merkez Bankası tarafından verilen 1481 no’lu genel bankacılık lisansına sahiptir.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gerçek Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.