• BIST 106.239
  • Altın 161,321
  • Dolar 3,8713
  • Euro 4,5671
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 3 °C

Davutoğlu'ndan yine kışkırtma!

Davutoğlu'ndan yine kışkırtma!
Muhalefete yönelik ayrımcı yaklaşımını sürdüren Davutoğlu, bu sefer Bahçeli'yi Van, Bitlis, Bingöl'e davet etti.

ANKARA (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Tunceli’yi ziyaret eden MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi. AK Parti kadrolarına kimsenin “ihanet” isnat edemeyeceğinin altını çizen, Bahçeli'ye "Hakkâri’de de bekliyoruz sizi, Van’da da bekliyoruz, Bitlis’te de Bingöl’e de bekliyoruz" diyen Başbakan Davutoğlu, “biz sadece milletten destek alır, Türkiye’nin her yerine milletle buluşmaya gideriz. Sayın Bahçeli CHP’den izin alarak Tunceli’ye gitti” dedi.

AK Parti, 2015 Genel seçimleri öncesi ilk il kongresini Erzurum’da yaptı. Kongreye katılan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzurum’un, duruşuyla, "ben buradayım" deyişiyle, vatanın, istiklalin, istikbalin teminatı olduğunu söyledi.

Bir milletin Erzurum’dan ayağa kalktığını, Erzurum Kongresi’nin ilk defa milli irade kavramını kullandığını kaydeden Başbakan Davutoğlu, bugünde milli iradenin teminatının, savunucusunun, öncüsünün AK Parti kadroları olduğunu söyledi.

Ülkenin geleceği parlak olduğuna vurgu yapan Başbakan Davutoğlu, “12 yıl içinde sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde olağan üstü hizmete imza atmış bir kadro. 12 yıl içinde halktan üç kez genel seçimde, iki kez mahalli seçimde ve iki referandumda tam destek almış bir kadroya karşı geçen sene ve bu sene üç kez Milli iradeyi tahrip edecek darbe girişimleri oldu. Birisi Mayıs ayında gezi provokasyonu. Tam Türkiye gücünün zirvesindeyken IMF’ye borcumuz ödenmişken, birden İstanbul sokaklarını, Ankara sokaklarını tam bir vandallıkla işgal etmeye kalktılar. Bunu yapanlar ağaç sevdası ile yaptıklarını iddia ettiler. AK Parti kadroları bu provokasyona karşı dimdik durdu, milyonları meydanda topladı halka döndü. Sonra 17-25 Aralık komploları organize edildi. Türkiye’de yasakları ve zulmü bitiren bir iktidara karşı komplo faaliyeti içine girdi. Hakkımızda beddualar edildi, en ağır hakaretler yapıldı. Birçok çalışmalarla, yurt içinden ve yurt dışından yürütülen faaliyetlerle Türkiye kuşatma altına alınmaya çalışıldı” dedi.

-“BU MİLLET ÇATIYA BAKMAZ”-

30 Mart seçimlerinde Türkiye’nin türbülansa girmesinin istendiğini ifade eden Başbakan Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Milletimizin basireti büyük, 30 Martta millet gereken cevabı verdi. Bu sefer 'çatı Aday' kavramıyla bütün partiler arşımızda birleşti. Anlayamadıkları şu! Erzurum Kongresi’ni doğru dürüst okumadıkları için milli irade kavramını anlamadıkları için fark edemedikleri şu! Bu millet çatıya bakmaz, temele bakar… Temele. Bizim temelimizde, Erzurum Kongresi'nin yiğitleri var. Biz o temelle hareket ettik. Gezi olaylarında, 17-25 Aralık olaylarından sonra yeni bir komplo kurmaya kalktılar. Bizim cevabımız açık ve net oldu. Türkiye’nin her bir köşesine giderek bu ülkenin birliği, bütünlüğü adına çalışmaya devam edeceğiz. Onlar AK Parti binalarını yıktılar, yaktırlar. Türkiye’nin her yerinde milli irade sesi vermeye devam edeceğiz.”

-“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE VARIZ”-

“Tunceli’de yaptığım bir konuşma sonrasında bir muhalefet lideri bizi ihanetle suçladı. İhanet sözünü Ankara’da ağızlara almak kolay, hadi gidin Tunceli’ye sözünüzü orda söyleyin dedik. Sözümüzü dinledi gitti. Bu güzel bir işaret, demek ki Ankara dışına çıkmaya karar verdiler. Ama ne yaptı gitti Tunceli’de Tunceli Valiliği’nin önünde konuştu. Bir tek Tuncelili ile kucaklaştı mı? Esnafı ziyaret edeceğim dedi edebildi mi? Cemevine gideceğim dedi gidebildi mi? Bu nasıl vatanın birliğini ve bütünlüğünü savunmak. Biz AK Parti kadroları olarak Türkiye’nin her yerinde varız ve Al Bayrağı da birlikte dalgalandırıyoruz. Türk- Kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir. Kim yaparsa…”

-“AK PARTİ KADROLARINA KİMSE “İHANET” İSNAT EDEMEZ”-

“Bahçeli ne yaptı Ankara’da söylediklerini söyleyeceğim inadıyla geldi Tunceli'de valiliğin önünde kendisi ile birlikte gelen kendi partililerine hitap etti. Şimdi Bahçeli’ye çağrıda bulunuyorum! Güzel bir başlangıç yaptınız devam edin. Hakkâri’de de bekliyoruz sizi, Van’da da bekliyoruz, Bitlis’te de Bingöl’e de bekliyoruz. Erzurum Kongresi'nde söylendiği gibi milli sınırlar içinde vatan parçalanmaz bir bütündür düsturuyla Türkiye’nin her yerine gideceğim ve her yerde bu soruyu soracağım! Sayın Bahçeli’ye gel diyeceğim. Sayın Bahçeli'nin şunu öğrenmesi lazım Ankara’da oturarak gece gündüz bu dava için çalışan AK Parti kadrolarına kimse 'ihanet' isnat edemez.”

-“70’Lİ YILLARIN BİR SLOGANI”-

“Şimdi gençlik yıllarını hatırladı bir slogan sarf etti Bahçeli, ‘Yufka Yüreklilerle Çetin Yol Aşılmaz’ diye 70’li yılların bir sloganı. Sayın Bahçeli, evet ama katı yüreklilerle gönüller kazanılmaz. Gönlünü bu vatanın bir kısım evlatlarına kapatmış olanlar gönülleriyle kimseyi kazamazlar. Yine orada bir söz sarf etti. ‘Devlet el öpmez.’ Onun kafasında ki devlet anlayışı bu. Bizse şunu diyoruz 'Devlet el öptürmez, devlet diz çöktürmez, devlet milletin huzurunda gerekirse diz çöker, gerekirse ders alır ama millete diz çöktürmez.' Mademki el öpme konusu polemik haline geldi. Devlet beye buradan sesleniyorum! Her halde 'Devlet' diye kendisini kastediyor. Çünkü sıra sıra vatandaşlara el öptürdüğünü biliyoruz. O devlet diye zihninde bir şey tasavvur ediyor. Yukarda, hâkim olan, talimat veren, ferman veren ve Ankara’da oturup Türkiye’ye çekin düze vermeye çalışan bir devlet anlayışı. Devlet Bahçeli’nin yanıldığı husus şu! O devleti koruyacağım diye devleti kullanarak halka zulüm eden tek parti anlayışına sahip çıkıyor. Beni hayretler içinde bırakıyor. Nasıl tek parti dönemine sahip çıkar bir MHP lideri, bunu Milliyetçilik adına nasıl yapabilir? Biz diyoruz ki insanı yaşat ki devlet yaşasın, o diyor ki devleti yaşat ki insan ne olursa olsun. Devlet insanla yaşar. Milletin kopuk bir devlet batana huzurda getiremez.”

-“BAHÇELİ’YE İNAT TEKRAR SÖYLÜYORUM”-

“Bahçeli’ye inat tekrar söylüyorum! Vaktinde hata yapılmıştır zulüm edilmiştir. Rahmetli Türkeş’e ve arkadaşlarına 3 Mayıs 1944’te tabutluklarda zulüm edilmiştir. Dersim olaylarında, benden sonra oğlumu idam edin onun acısını görmeyim diyen Seyit Rıza’ya zulüm edilmiştir. Adnan Menderes Yassıada’da idam sehpasına giderken o gün devleti temsil ettiğini iddia eden Yassıada yargıçları, darbecileri zulmetmişlerdir.12 Eylül hapishanelerinde rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’na zulüm edenler devlet adına yapmışlarsa zalimdirler, ayıplanırlar. Yaşları büyütülerek idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu’na da, Erdal Eren’e de zulüm edilmiştir. Birileri bunu devlet adına yaptı diye buna sesiz mi kalacağız Sayın Bahçeli! Bundan sonra bu eski Türkiye anlayışı bitmişti. Eski Türkiye alışkanlıklarına sahip çıkanlar Sayın Bahçeli gibi tarihin çöplüğünde yerlerini alırlar”

-“CHP İLE İŞBİRLİĞİ HALİNDE ORAYA GİTTİ”-

“Bahçeli Tunceli’ye gideceğim dediğinde ilk destek kimden geldi? Hazreti Peygamber’e hakaret eden bir CHP milletvekilinden, 'buyursun gelsin' Tunceli’ye dedi. CHP ile işbirliği halinde oraya gitti. İş birliğinin hayırlı mübarek olsun. Ama biz sadece milletten destek alır, Türkiye’nin her yerine milletle buluşmaya gideriz. Sayın Bahçeli CHP’den izin alarak Tunceli’ye gitti ama al bayrağı hakkıyla dalgalandıramadı.”

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “biz devleti iyi biliriz” sözlerini de eleştiren Başbakan Davutoğlu, “Memur zihniyetini bir türlü kafasından çıkaramadı. Bir türlü lider olamadı, tutum alamıyor, kanaat belirleyemiyor, tavır alamıyor. gezi olaylarında kesilen değil yerinden alınıp başka bir yere dikilen ağaçlar için bütün dünyayı ayağa kaldırmaya çalışanlar şimdi Yalova’da asırlık çınarları, 180 çınarı kesen Yalova Belediye Başkanı karşısında sessiz kaldılar. Kılıçdaroğlu’ndan bir ses duydunuz mu? Kılıçdaroğlu’ndan kendi Milletvekilleri bizim iktidar ümidimiz yok dediğinde bir ses duydunuz mu? Hayır konuşamaz, korkar. Konuşursa şu veya bu Milletvekili gurubu partiden istifa eder diye korkar. Ama biz konuşuruz” dedi. 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gerçek Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.