Geçtiğimiz aylarda Anglia Ruskin Üniversitesi'nde yapılan bir anket çalışmasında insanların 50 yaşından sonra cinsel ilişkiye girmelerinde azalma olduğu tespit edilmiş bununla birlikte de sağlık sorunları görülmeye başlandığı açıklanmıştı.

DOĞURGANLIK HANGİ SAATTE ARTIYOR?

Uzmanlar bunun üzerine günün belli saatlerinde cinsel ilişkiye girmenin sağlık yararlarını açıkladı. Örneğin sabah saat 06:00'da ilişkiye girmek doğurganlığı artırken, 08:30'da girilen cinsel ilişki bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

SAĞLIĞA FAYDA SAĞLIYOR

Cinsel ilişkiye girmenin saati olur mu demeyin. Bu maddelere bir göz atın. İşte günün belli saatlerinde girilen cinsel ilişkinin sağlığa etkileri.

SAAT 06:00

Kortizon salgılamasıyla organizma uyanır. Metabolizma hareketlenir, o günün işleri için enerji ve protein hizmete hazır olur.

SAAT 09:00

Bu saat cinsel yaşamınız için en iyi zamandır. Çünkü bezler fazla miktarda hormon salgılarlar. Romatizması olanlar organlarındaki ağrıyı daha kuvvetli hissederler.

SAAT 11:00

Vücudumuzun tam formunda olduğu bir saattir. Kalp ve dolaşım o kadar zinde durumdadır ki, yapılan muayenelerde kalpteki bir bozukluk dahi gözden kaçabilir.

SAAT 13:00

Vücut formdan bir hayli düşmüştür. Verimlilik tüm gün ortalamasının yüzde 20 aşağısındadır. Bütün organlar en alt düzeyde çalışır.

SAAT 15:00

Yeni işlere hazır olun, enerjimiz geri gelmiştir. Belleğimiz tam formundadır. İkinci kez verimliliğe yaklaşırız, ama bu verimlilik sabahkinden azdır.

SAAT 20:00

Karaciğerdeki yağ düzey düşer ve kirli kan kalbe, her zamankinden daha fazla akar. Alerjisi olanlar ve astımlılar ilaçlarını bu saatte almalıdırlar.

SAAT 21:00

Sindirim organlarının günlük görevi sona ermiştir. Davetleri sevenler dikkatli olmalıdırlar

SAAT 23:00

Organizma, gün boyunca aktif bir şekilde faaliyet gösteren stres hormonunun salgılamasını durdurur. Bu saatte sakinleşiriz.

SAAT 24:00

Uyuduğumuz sırada der hücreler durmadan çalışır, gündüz olduğundan daha sık bölünürler. İlk rüya safhası başlar.