• BIST 105.964
  • Altın 162,960
  • Dolar 3,9325
  • Euro 4,6364
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 1 °C

CHP Bilecik: Başımızdan gidecekler

CHP Bilecik: Başımızdan gideceklerHaberin videosu için tıklayın!
CHP Bilecik İl örgütünden 17 Aralık açıklaması.

CHP Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet ve CHP Bilecik Örgütü PM Üyesi Didem Gültekin’in de katılımıyla, geçtiğimiz yıl 17-25 Aralık’ta gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonlarının yıl dönümünde üzerlerinde “17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası Olsun” yazan tişört ve şapkalarla ve yasaklanan afişlerle bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP İl Başkanı Çağatay Karaahmet, PM Üyesi Didem Gültekin, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, CHP Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı Sadık Demir ve Gençlik Kolları üyeleri üzerlerine giydikleri, “17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası Olsun” yazan tişört ve şapkalarla dikkat çekti.

Karaahmet, Türkiye’de 12 yıldır AKP faşizmi yaşandığını belirterek, 17 Aralık'ta AKP hükümetinde yaşanan yolsuzluğu unutturmayacaklarını söyledi. Konuşmasında gün gün operasyon sürecini anlatan Karaahmet, “AKP iktidarı operasyonlar sonrası kendisinden habersiz yapılan operasyonların önüne geçmek için Adli Kolluk Yönetmeliğini değiştirdi. Bu durum çok tehlikeli, savcıların emrinde soruşturmada görevli polislerin soruşturmalara ilişkin amirlerine bilgi vermesinin zorunlu hale getirildi.

17-25 ARALIK HAFTASI YOLSUZLUK VE RÜŞVETLE MÜCADELE HAFTASI OLSUN
17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun fikri ve önerisi ile bugün sizlerle bir araya geldik. 17 Aralık'ta AKP hükümetinde yaşanan yolsuzluğu unutturmayacağımızı, rüşvet skandalını unutturmayacağımızı ve kamuoyunda bu bilincin oluşması için elimizden geleni yapacağımızı teyit etmek amacıyla burada toplandık.

TÜRKİYE'NİN BAŞINDAN GİDECEKLER
Değerli arkadaşlarım bildiğiniz gibi ülkemizde 12 yıldır bir AKP faşizmi yaşanıyor. Sandıkla geldiler, seçimle geldiler, milli iradeyi temsil ediyoruz dediler ancak ortada iradesini temsil ettikleri milleti dahi bırakmadılar. Bakınız 3 'y' ile geldik dediler. Yolsuzlukla mücadele edeceğiz dediler. Yoksullukla mücadele edeceğiz dediler. Yasaklarla mücadele edeceğiz dediler. Ancak yolsuzluk batağının içinde debelenip duruyorlar. Türkiye'nin başına musallat oldukları gibi bu 3 y ile de Türkiye'nin başından gidecekler.

BU MEMLEKETİ YOLSUZLUK BATAĞININ İÇİNE SOKTULAR
Değerli arkadaşlarım, yoksulluğu yeneceğiz dediler, halk yoksulluk içerisinde kıvranıyor. Yasakları kaldıracağız dediler internetinden tutun da insanların sokakta yürüyüşlerine kadar yasak getirdiler. Yolsuzluğu yok edeceğiz dediler ancak bu memleketi yolsuzluk batağının içine Cumhuriyet tarihinde görülmediği kadar batırdılar. Bugüne kadar kurulan tüm Cumhuriyet hükümetlerinde bu boyutta bir yolsuzluk skandalı, bu boyutta bir bataklığa batma yaşanmadı. 17 Aralık günü, bugün itibariyle tekrardan tüm kamuoyu ve siz partililerimin hafızalarını yoklamalarını istiyorum ve sizlere birkaç hatırlatmada bulunmak istiyorum.

ERDOĞAN BAYRAKTAR DÖNEMİN BAŞBAKANI ERDOĞAN'I İSTİFAYA DAVET ETTİ
Bakan istifaları peş peşe geldi. İlk olarak Zafer Çağlayan, hemen ardından Muammer Güler istifalarını açıkladı. Erdoğan Bayraktar ise NTV'ye telefonla bağlandı. Dikkatinizi çekiyorum. Dönemin Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da istifa etmesi gerektiğini söyleyerek görevi bıraktığını açıkladı. Erdoğan'ı istifaya davet etti. Aynı gün Türkiye daha ilk operasyonu konuşurken ikinci operasyon iddiaları da geldi.

TUTUKLANANLAR SERBEST BIRAKILDI
Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, İranlı İş adamı Rıza Sarraf ve Hikmet Tünel ile Özgür Özdemir serbest bırakıldı. Tahliyelerle soruşturmada tutuklu kalmadı. Ondan sonrasını değerli arkadaşlarım bu toplumun ve siz değerli partililerimin malumudur. Soruşturmalarda başbakanın oğlunun da isminin karıştığı Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’la Başbakan’ın görüşmelerinin bizzat ve avroları yok etme, evindeki paraları yok etme görüşmeleri yapıldı. Daha sonra bunlar hakkında Başbakanlık tarafından bunların montaj olduğuna ilişkin iddialar ortaya atıldı. Ama en sonunda adli tıbbın verdiği kararla da bunların montaj olmadığı ortaya çıktı.

HUKUK HERKESE LAZIM
Değerli arkadaşlarım Beyt-ül mal’a el uzatılır mı? Devletin malı yenir mi? Devletin malı hırsızlıkla göçertilir mi? Devlet rüşvetle göçertilir mi? Ama maalesef gelinen noktada Türkiye rüşvet ile idare ediliyor. Türkiye’de yolsuzluk almış başını gitmiş. Bakınız bunlar benim temiz İslamiyet dinimi sömürerek geldiler dedim. Değerli arkadaşlarım Beyt-ül mala el uzatanın cenaze namazını kıldırmıyor Peygamberimiz Hz. Muhammed. Bunu tüm Türkiye bilsin. Bu hırsızlığın sonucunda tek mücadele eden biz de olsak bu iktidarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bunlar tüyü bitmemiş yetimin hakkını aldılar. Oysa garip gureba edebiyatı ile iktidara geldiler. Şimdi çalınan paralar, yapılan yolsuzluklar, verilen rüşvetler bizim paralarımız. Türkiye Cumhuriyeti’nin halkının parasıdır. Şunu açıklıkla söylüyorum, hukuk herkese lazım. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bunların hepsinin hesabı sorulacaktır. Kaldı ki şunu da açıklıkla belirtmek istiyorum. İlla para hırsızlığıyla illaki rüşvetle görüntüleri tespit edilen, rüşvet alıp verme ile de hırsızlık ve rüşvet olayı gerçekleşmez.

ERMENEK İŞÇİSİ SOMA İŞÇİSİ YER ALTINDA CAN VERİYOR
Bugün gelinen noktada cumhurbaşkanı 12 tane cumhurbaşkanına ev sahipliği yapmış Çankaya Köşkü’nü beğenmiyor ve Atatürk Orman Çiftliği’ni talan ederek kendine çok ciddi büyüklükte belki de dünyada örneği olmayan bir saray yaptırıyor. Ama aylık 900 lira maaşla geçinen Ermenek işçisi Soma işçisi yer altında can veriyor. Değerli arkadaşlarım toplum infial halindedir. Toplum çıkış yolu aramaktadır. Bizler bunu söylemekle mükellefiz bizler bu yolsuzluk olayını 17 Aralık ve 25 Aralık’taki yapılan bu hırsızlığı bu millete unutturmayacağız. Elbette bıktık, elbette televizyonlarda bunlar söyleniyor. Bütün halkımız da bunu biliyor. Ama amacımız bunu unutturmamaktır. Bizler iktidara geldiğimizde, bir daha söylüyorum bunlardan bu hukuksuzlukların bu rüşvet yolsuzluğunun bu zimmet yolsuzluğunun bu üçkağıtçılığın hesabını soracağız. Bu yüzden ki Cumhuriyet Halk Partisi şu anda iktidarın tek alternatifidir.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gerçek Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.