• BIST 108.434
  • Altın 151,492
  • Dolar 3,6547
  • Euro 4,3288
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 17 °C

'Buradan Türkiye lehine bir sonuç çıkmaz'

'Buradan Türkiye lehine bir sonuç çıkmaz'
Gültekin Uysal, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyareti ve Tunceli tartışmaları hakkında bir açıklama yaptı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyareti ve Tunceli tartışmaları hakkında bir açıklama yaptı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanlışta yarıştığını ifade eden Genel Başkan Uysal, "Başbakan Davutoğlu'nun bu şuursuz meydan okumaları zımnen, bölgenin PKK terör örgütüne tesliminin itirafıdır" dedi.

"Yanlış üzerinden doğruya ulaşılamaz"

 İktidar, yanlışlardan doğruyu aramak, yanlışların üzerinden doğruya ulaşmak gibi bir gayretin içerisindedir.

PKK terör örgütü ve Meclis'teki uzantıları ile AKP İktidarı arasında, "çözüm" adı altında yürütülen süreç sayesinde, etnik siyasete mahkum edilmiş bir bölgeye, muhalefet partilerini gidememekle itham eden iktidar ve iktidarın ikinci adamı Başbakan Davutoğlu, yanlış bir tutum ve davranış içerisindedir. Bölgenin, adına "çözüm süreci" denen muammalar manzumesi nedeniyle, seyahat özgürlüğüne sahip olmadığı, iktidarın kendi milletvekillerinin de farklı farklı vesilelerle kabul ettiği bir gerçektir.

 "Davutoğlu bir "çatışma boyu" öndedir"

 Kendisinin, akademik ve diplomatik vasıfları, müktesebatı itibariyle, bir önceki başbakana göre "biraz" daha itidalli, "hikmet-i hükümet" dediğimiz bir olgunlukla davranmasını beklerken Başbakan Davutoğlu, bir önceki başbakana, "mevcut genel başkanı"na, bir öykünmeyle beraber, çatışma çıkarmak, kutuplaştırmak, bölmek noktasında fark atacak hale gelmiştir.

Başbakan Davutoğlu da Türkiye'nin önemli meselelerini, kısır tartışmaların arkasına hapsetmek, kısır polemiklerle Türkiye'de siyaset yapmak gayreti içerisine düşmüştür.

"Buradan Türkiye lehine bir sonuç çıkmaz"

İktidarın ortaya çıkardığı kısır tartışmalardan Türkiye lehine bir sonuç çıkmayacaktır. Başbakan Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde, "Başbakanı"na öykünerek, Milliyetçi Hareket Partisi ve Liderini, iktidarın gayreti ile vatandaşın seyahat özgürlüğünden arınan, PKK Terör Örgütü tarafından hakimiyeti alınan bölgeye ziyaret edememekle suçlamıştır. Dahası, Dersim İsyanı üzerinden yaşanan tartışmaya binaen, gayri ciddi bir ifade ile tehdit edercesine, MHP Lideri'ne, söylemlerini Tunceli'de tekrarlaması salık veren Başbakan, anlaşılan odur ki bir çatışma beklemekte ve olabilecekler Başbakanlığının "meşruiyeti" adına iştahını kabartmaktadır.

"Bu tür şuursuz, anlamsız kışkırtmalar

"hikmet-i hükümet" düşüncesinin neresindedir?"

Netice itibariyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, böyle bir tehditle üzerlerine gölge düşmemesi adına, böyle bir meydan okumayla beraber, Türk Bayrağı'nın dalgalandığı her yeri vatan bildiğimiz gibi bir tavır içerisinde, kendi adlarına bir irade ortaya koymuşlardır.

Ülkenin egemenliğini güvenlik güçlerinin sınırlarına hapsedenlerin bilmesi gereken, bu vesileyle kaybedenin Türkiye olduğu gerçeğidir. Kaybeden, Türkiye'nin, iktidarı ile muhalefeti ile meşru siyaseti, diğer tarafta kazananı ise her daim olduğu gibi Kürtçü bölücü etnik siyasettir.

Başbakan Davutoğlu'nun bu şuursuz meydan okumaları zımnen, bölgenin PKK terör örgütüne tesliminin itirafıdır.

"Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler"

Davutoğlu, marifet diye ayıbını, zafiyetini ortaya koymuştur.

"Fırat"ın kenarındaki kuzudan da siz sorumlusunuz

Adları "adalet" olan ancak adaletten nasibini almayanların teşekkülü diyebileceğimiz iktidar partisi, mensubu olduklarını iddia ettikleri, barış ve adalet timsali yüce dinimizin mesellerinden de bihaberdir. Adaleti ile cihana örnek olan İslam Devlet'i Lideri ve Halife Hz. Ömer'in Fırat kenarındaki bir kuzunun dahi sorumluluğunu alan adalet anlayışı iktidarda görülmemektedir. İktidar, süreç diyerek bölgeyi güvenlikten arındırmıştır. "Fırat"ı, ıslah ediyorum diye bataklığa çevirmek, sonrasında kuzuyu gitmemekle itham etmek, ahlakla ve iyi niyetle bağdaşmayan bir harekettir.

"Söyleyecek sözleri kalmamıştır"

Muhtemelen artık kendilerinin dahi aşamalarını bilmediği, belirlemediği "süreç" Türkiye'yi milletten habersiz bir yükümlülüğün altına sokmuştur. Ülkeyi topyekun hapsettikleri bu ayrışma ikliminde, artık kendilerinin de Türk Milleti'ne söyleyecek sözleri kalmamıştır.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gerçek Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.