GERÇEK GÜNDEM - İstanbul'un en işlek caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi, Avrupa'nın en büyük Apple mağazasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

Apple'ın yeni mağazası Bağdat Caddesi'nde açılacak. Yeni mağaza, Avrupa'nın en büyük Apple mağazası olma özelliği taşıyor. 

Apple'ın Bağdat Caddesi'ndeki yeni mağazası için hazırladığı görsel

Bağdat Caddesi'ndeki yeni mağaza yarın saat 10.00'da teknolojiseverlere kapılarını açacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında açılışı yapılacak olan mağazaya sadece randevulu ziyaretçilerin alınacağı duyuruldu. Rezervasyonlar ise Apple'ın resmi web sitesinden yapılıyor. 

Öte yandan, mağazanın açacağı alandaki binanın kentsel dönüşümle yıkıldığı ve alanın Apple tarafından kiralandığı öğrenildi.

APPLE TÜRKİYE'DE 2. SIRADA

Apple ürettiği tüm teknolojik cihazlar ile tüm dünyada beğeniyle takip ediliyor. Ancak Türk lirasının her geçen gün değer kaybetmesiyle birlikte Apple ürünlerini satın alabilenlerin sayısı da azalıyor. 

BTK raporundan derlenen verilere göre 2021 yılının ilk çeyreğinde, 870 bin 800 civarı Samsung telefon satışı gerçekleştirildi.

Samsung'un pazar payı yüzde 36,7 olurken, pazarın ikinci sırasında yüzde 32,4 ile Apple yer alıyor. Apple'ın ilk çeyrekteki satış miktarı ise 770 bin 300 olarak kayıtlara geçti.