Microsoft yeni nesildeki konsolu Xbox Series X’i tanıtmıştı. Sony ise önümüzdeki dönemde yeni nesil PlayStation konsolu PS5 ile oyun severlerin karşısına çıkacak.


Microsoft ilk etapta Xbox Series X için özel oyun gelmeyeceğini açıklamıştı. Yani Xbox Series X’in çıkışında konsola özel oyunlar yer almayacak.


Fakat Sony cephesi bunun tam zıttı bir açıklamayla PlayStation 5’in çıkışında bir dizi özel oyunun yer alacağını belirtmişti.


CNN Türk'ten Ali Yavuz Şahin'in haberine göre, şimdilik PlayStation 5’in hangi özel oyunlara gebe olduğunu bilmiyoruz. O yüzden 2020 yılının en çok beklenen 5 oyunu listemize bu oyunları dahil edemedik. Fakat yeni bir God of War ya da bir Uncharted oyunu olsaydı listeye en baştan dahil olabilirdi.


The Last of Us Part 2


Kuşkusuz 2020’nin en çok beklenen oyunlarından birisi de PlayStation 4’e özel olarak satışa sunulacak olan The Last of Us Part 2 olacak. Uzun bir süredir geliştirme aşamasında bulunan yapım 29 Mayıs’ta oyun severlerin beğenisine sunulmuş olacak.


Legend of Zelda BoTW 2


İlk oyunuyla milyonları peşinden sürükleyen Legend of Zelda BoTW devam oyunuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Nintendo geçtiğimiz yıl devam oyunu için kısa bir tanıtım videosu yayınlamıştı. Henüz oyunun çıkış tarihi ve detayları belli değil. Fakat Switch sahiplerinin bu oyunu büyük bir sabırsızlıkla beklediğini söylemek pek de yanlış olmayacaktır.


Resident Evil 3 Remake


Resident Evil 2 Remake ile kaliteli bir iş ortaya koyan Capcom şimdi aynı övgüleri Resident Evil 3 Remake ile almak istiyor. Orijinali 1999 yılında çıkan Resident Evil 3 Nemesis 2020’de bir kez daha konsol ve PC’lerimize konuk olacak.


Cyberpunk 2077


Uzun bir süredir geliştirme aşamasında bulunan Cyberpunk 2077 sadece 2020’nin değil son birkaç senenin en çok beklenen oyunları arasında gösterilebilir. CD Projekt RED tarafından geliştirilen yapım büyük bir aksilik yaşanmazsa 16 Nisan’da PC, PS4 ve Xbox One için raflardaki yerini almış olacak. Ayrıca oyunda Türkçe alt yazı desteği de bulunacak.


Half Life Alyx


Yıllardır beklenen yeni Half Life oyunu sonunda 2020’de raflardaki yerini almış olacak. Valve’in sanal gerçeklik destekli yeni Half Life oyunu Alyx, grafikleri, dinamikleri ve etkileşimli yapısıyla şimdiden en iyi VR oyunu olma yolunda. Bu oyunun en büyük eksisi ise VR gözlük gerektiriyor olması. Bu gözlüklerin ülkemizdeki fiyatı da 3000 TL civarlarında.