• BIST 105.268
  • Altın 163,142
  • Dolar 3,9604
  • Euro 4,6498
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 1 °C

'Atatürk ölümsüzdür'

'Atatürk ölümsüzdür'
Atatürk’ün ölümünün 76. yılı dolayısıyla İBB Meclis'i de bir tören düzenledi.

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76.yılı nedeni ile CHP İBB Meclis Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever İBB Meclis Kürsüsünde bir konuşma gerçekleştirdi ve “Eğer bir insan; ulusunun uğradığı bütün haksızlıklara rağmen savaş sonrasında kin ve nefret duygularından arınarak "Yurtta sulh, Cihanda sulh" diyebiliyorsa, işte o zaman o insan ölümsüz olur" sözleri ile Atatürk’ün ölümsüzlüğüne vurgu yaparak "Büyük Atatürk; Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin, sen bu yüce Milletin kalbinde daima var olacak ve sonsuza kadar yaşayacaksın" dedi.

CHP İBB Meclis Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever’in İBB Meclis Kürsüsünde gerçekleştirdiği konuşması:

"Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri; Hepinizi şahsım ve Cumhuriyet Halk Partisi adına saygıyla selamlıyorum. Büyük Atatürk’ün ölümü nedeniyle söz almış bulunuyorum. Bugün 10 Kasım, Türkiye Cumhuriyetinin ve Milletimizin hüzün günü. Bugün Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76.Yılı.

Değerli Dostlar; İnsan doğar, büyür ve ölür. Yüce Dinimiz “Her canlı bir gün ölümü tadacaktır” buyurarak, hem ölümün kaçınılmaz olduğunu vurgulamıştır, hem de iyi ve düzgün bir insan olmanın önemini anlatmaya çalışmıştır. Mustafa Kemal ATATÜRK, Yaşamın bu gerçeğine işaret ederek “Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Olacaktır” derken “Benim naçiz vücudumda da elbet bir gün toprak olacaktır” demeyi de ihmal etmemiştir.

Değerli Dostlar; Bu dünyadan öyle insanlar geçmiş ve göçmüştür ki, fiziki yaşamları sona erse de, onlar tarihin hafızasında var olmaya ve yaşamaya daima devam etmişlerdir. Gazi Mustafa Kemal 10 Kasım 1938’de yaşama veda etti. Ama aradan 76 yıl geçmesine rağmen, o hem Türk toplumunun, hem de Dünyanın belleğinde yaşamaya devam ediyor ve ölümsüzlüğünü koruyor.

Değerli Meclis Üyeleri;
Eğer bir insan; bütün moral değerlerini yitirmiş, mücadele azmini kaybetmiş bir toplumu kadere karşı koymaya zorluyorsa ve onun yeniden ayağa kalkmasını sağlıyorsa ve bunu büyük bir zafere dönüştürebiliyorsa, işte o zaman o insan asla ölmez ve ölümsüz olur.

Değerli Arkadaşlar;
Eğer bir insan; dünyanın dört bir yanından, vatanını zabdetmeye ve ulusunu yok etmeye gelen askerlere karşı amansız bir mücadele başlatıyorsa, çaresizlik içerisindeki bir avuç insanla bunu başarabiliyorsa ve yurttaşlarının esaret altında yaşamalarına müsaade etmiyorsa, işte o zaman o insan ölümsüz olur.
Eğer bir insan; ulusunun uğradığı bütün haksızlıklara rağmen savaş sonrasında kin ve nefret duygularından arınarak “Yurtta sulh, Cihanda sulh” diyebiliyorsa, işte o zaman o insan ölümsüz olur.
Eğer bir insan; düşmanları bile olsa, esir düşenlere saygılı davranabiliyorsa ve bu topraklarda canını kaybedenlerin ailelerine “Çocuklarınız artık bize emanettir” diyebiliyorsa, işte o zaman o insan ölümsüz olur.
Eğer bir insan; savaş meydanlarında kazandığı zaferden sonra, ulusunu muhasır milletler seviyesine ulaştırmak için yılmadan usanmadan çalışmaya devam ediyorsa ve halkına toplum olma bilincini aşılayabiliyorsa, işte o zaman o insan ölümsüz olur.

Eğer bir insan; ölümünden yıllar sonra dünyanın en büyük ve en saygın dergisi tarafından Yüzyılın insanı olarak ilan ediliyorsa ve resmi o dergiye kapak oluyorsa işte o zaman o insan ölümsüz olur. İşte o zaman o insan Mustafa Kemal ATATÜRK olur.

Değerli Arkadaşlar; Her büyük insanın arkasından olduğu gibi büyük Atatürk’ün ölümünden sonra da onu yermek ve karalamak için çaba gösteren birçok dahili ve harici bedhahları da olmuştur. Toplumun gözünde onu küçük düşürmeye çalışanların aslında gerçek amacı, Türk ulusu ve Türkiye Cumhuriyetidir.
Acımasızca neler yakıştırmamışlar, neler söylememişlerdir ki;
Gün gelmiştir; hayatının büyük bölümünü cephede top, tüfek, mitralyöz ve şarapnel sesleri arasında geçiren bu büyük insanı, halkının onurlu yaşamının keyfini çıkarırken, dostları ile akşamları birkaç kadeh alkol aldı diye, içki sofralarından kalkmayan birisi gibi göstermeye çalışmıştır, kendini ve haddini bilmez bazıları.
Gün gelmiştir; bazıları “Köylü bu milletin efendisidir”, “Kadınlarımız da, erkeklerimiz kadar çalışkan, faziletli ve hak sahibidir”, “Gençlerimiz bizim yarınlarımız ve geleceğimizdir.”, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” diyen, bu demokrasi ve Cumhuriyet aşığı insanı diktatör olarak göstermeye çalışmışlardır.
Gün gelmiştir; insanların çocuklarına Muhammet adını koymalarını, ya büyüdüklerinde o ulvi ve yüce insana yakışır biçimde yaşamazlarsa diye kuşkuyla karşılayan bu insanı din düşmanı olarak, Hz. Peygamberin mezarını kaldırmak isteyenlere “Eğer tek bir taşına bile dokunursanız Ordularımı başınıza yıkarım” diyen bu Büyük insanı Camilerin düşmanı olarak göstermeye çalışmıştır bazıları.
Gün gelmiştir; Büyük yetenek sahibi sanatçılara “Kabiliyetinizin kıymetini bilin ve size bahşettikleri için Yüce Allah’a şükredin, ben bunların hepsini Allah’ın yardımı ile yaptım” diyen bu insanı “Efendiler ve Ey Millet biliniz ki; Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, Dervişler, Müritler ve Meczuplar memleketi olamaz; En doğru ve hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır” dediği için İslâmiyet’in düşmanı olarak göstermeye çalışmıştır, bazıları.

Büyük Atatürk; Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin, sen bu yüce Milletin kalbinde daima var olacak ve sonsuza kadar yaşayacaksın. Ruhun Şad – Mekânın Cennet olsun. Saygılarımla."

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gerçek Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.