Tutulma dönemine girmiş bulunmaktayız. Bir süre aynı burçlarda yaşanan tutulmalar, bizi o dönem boyunca etkisi altına alır. Yengeç ve Oğlak aksındaki tutulmaları geride bırakıp yavaş yavaş İkizler ve Yay aksındaki tutulmalara doğru geçiyoruz. Bunlardan ilki 5 Haziran’daki Yay burcundaki ay tutulmasıdır.

Bu dönemde hayat felsefeleriniz, inançlarınızla ilgili konularda sorgulamalarınız artacaktır. Eğitim, iletişim, yazmak, teknik konular, ticari işler, yakın çevreniz, yolculuklar, akademik konular, uluslararası işler, yabancılar, yayıncılık, medya ile ilgili konular daha çok meydana çıkmaya başlayacaktır. Yükseleninize göre bu konuların hayatınızın hangi mecrasında daha etkin olacağını aşağıda paylaşacağım.

Bunun yanında bu tutulma hareketli ve dışa dönük tarafımızı ortaya çıkarırken, ilişkilerimizi daha fazla sorgulamamıza neden olabilir. İlişkilerimizdeki iletişim problemleri gerginlik yaratabilir. Merak ve sezgilerimizi kontrol etmekte güçlük çekebiliriz. Kafamızı ve duygularımızı kurcalayan şeyleri bulup çıkarma isteğimiz artabilir. Daha kontrolsüz ve düşüncesizce hareket etme durumu ortaya çıkabilir. Aslında bu düşüncesizlik kaba saba bir tutumdan daha çok, öngörülemez şekilde olacaktır. Belki romantik bir beklenti, fantezilerin ortaya çıkması gibi daha tutkulu konuları da ön plana çıkarabilir. İdealize ettiğimiz şeylerin peşinden gitme arzusu kontrol edilemez bir hal almaya başlayacaktır. Pasif saldırgan bir tutum sergileyebiliriz veya çevrenizde böyle davranan kişilere karşı kontrollü olmalıyız. Ayartma ve ayartılmaya açık bir durum var. Yani bu dönem içgüdülerimizle hareket edeceğiz gibi duruyor.

Venüs’ün Retro olduğunu ve tutulmayla yakından etkili olduğunu unutmamakta fayda var. Meali; bu dönemde bir heyecanla başladığımız konular, aynı hızla etkisini düşürebilir. Ardı ardına bir sürü konularda tekrarlar içinde olabiliriz.

Eski sevgililerle ilgili konularda karar verseniz de acele etmeyin, Haziran sonunu bekleyin derim.

Anlattığım konuların Burçların hangi konularını tetikleyeceğine bakacak olursak;

Koç Burcu: Uluslararası konular, yayıncılık, medya, akademi ve hayat felsefeleriniz ilgili konularda

Boğa Burcu: Finansal konular, eşin veya ortağın parası, kriz getiren mevzularda

İkizler Burcu: Eş ve/veya ortağınızla ilgili konular, ilişkiler ilgili konularda

Yengeç Burcu: Çalışma ortamınız, iş arkadaşlarınız, hizmet alıp verdiğiniz yerler ve sağlığınız ilgili konularda

Aslan Burcu: Aşk hayatınız, çocuklarınızla ilgili mevzular, keyif aldığınız şeyler

Başak Burcu: Ev aile konuları, geçmişteki mevzular, anne-baba ilgili konularda

Terazi Burcu: Eğitim ve iletişim konularında. Teknik ve ticari işlerinizde.

Akrep Burcu: Yetenekleriniz ve para ile ilgili konularınızda, kaynaklarınız.

Yay Burcu: Kişisel konular, gündelik yaşamınız ile ilgili konularda

Oğlak Burcu: Bilinçaltınız, çalışma hayatınız, ön göremediğiniz koşullar

Kova Burcu: Gelecek planlarınız, arkadaş ve sosyal çevrenizle ilgili mevzularda

Balık Burcu: İş hayatınız, yöneticilerle olan ilişkiler, anne ile ilgili konularda

Fotoğraf: Juhasz Imre