Astrolog Sitare İnal, gezegenlerin 13 Mayıs – 28 Haziran arasındaki hareketlerinin etkilerini yorumladı. İnal'ın Gerçek Gündem okurları için kaleme aldığı yorum şöyle;

Kendinizi güvende hissedeceğiniz ortam ve kişilerle olmak isteseniz de bu dönemde duygusal güvenceyi yakalamakta zorlanabilirsiniz. Olaylara karşı toleransınız azalabilir. Ruhsal konularda huzursuzluk hissedebilirsiniz. Bunu yakın çevrenize yansıtabilirsiniz. İlişkilerinizde sizi zorlayan konular çalkantılı bir ruh haline sokabilir. Tartışmalarınızda değişken ruh halinizi yansıtabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların sizi anlaması zorlaşabilir.

Bu dönemde Venüs’ün geri hareketi ile birlikte ilişkilerimiz, ruhumuz ve harcamalarımız iyice çorba olabilir. Hızlı akan gündemin içinde kendimizi sağlıklı tutmak iyice zor olabilir. Bu dönemde huzursuzluk sizi yorabilir. Ruhunuzu korumak için savaş verebilirsiniz.

Bu dönemde spontane hareketler içinde olabilir, motive olmak için araçlara ihtiyacınız olabilir. Bunun için eski sevgililerinizi aramamanızı öneririm. Yüzeysel ilişkilerden de kaçının. Sonrasında kalbinizi ve ruhunuzu toparlamak daha zor olabilir. Enerjinizi kendi başınıza yükseltmek ne kadar zor olsa da bunu başarmayı deneyin derim.

Hareketlerinizi duygularınızın belirleyeceği bir dönem. Duygusal ani çıkışlar yapabilirsiniz. Kararsız kalabilirsiniz. Aldığınız kararlarda duygusal olabilir. Bu dönem imza atmak ve ciddi kararlar almak için uygun bir dönem değil. Aldığınız kararlarda da kesinlik olmayacaktır. Enerjiniz, fikirleriniz ve duygularınız dağınık olduğunu farkına varın, adımlarınızı ona göre atın.