• BIST 108.489
  • Altın 152,396
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 12 °C

'AKP kendi devletini kurmaya çalışıyor'

'AKP kendi devletini kurmaya çalışıyor'
MHP'li Çetin: “Kendi devletini kurmaya çalışan AKP, bütün kurumlarına savaş açtığı Türk devletini tasfiye etmeye çalışmaktadır."

ANKARA (ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Kendi devletini kurmaya çalışan AKP, bütün kurumlarına savaş açtığı Türk devletini tasfiye etmeye çalışmaktadır. Türkiye’nin NATO konsepti dışında kalan milli bir gücü olan jandarma teşkilatının, terörle mücadeleden yolsuzluk operasyonlarına kadar yerine getirdiği son derece hayati işlevleri nedeniyle hedef haline geldiği anlaşılmaktadır” dedi.

Şefkat Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Davutoğlu’nun “Kimse devletin önünde diz çökmeyecek. Diz çökecek olan devlettir” sözlerini anımsattı. Bu sözlerin, Türkiye’ye dayatılan dönüşümün geldiği son noktayı özetlediğini kaydeden Çetin, şu ifadeleri kullandı:

“Devletin diz çöktüğü doğrudur; ancak AKP iktidarı sayesinde devlet bölücü örgüt PKK’nın, Kürt devleti kurmak üzere olan Barzani’nin, Irak’ta Müslüman kanı akıtan IŞİD’in ve PKK uzantısı PYD’nin önünde diz çökmüştür. Bir kanser virüsü gibi her tarafı saran hırsızlık ve yolsuzluk karşısındaki çaresizlik devlete diz çöktürmüştür. İhalelerdeki kayırmacılığın, rant düzeninin, yandaşa peşkeşlerin, ayakkabı kutucularının, havuzcuların karşısında etkisiz kaldığı için devlet mekanizması çökmüştür. Kanunsuz emir veren bakanların, yasa tanımaz başbakanların ve kaçak saraylarda oturan cumhurbaşkanının elinde mecali ve itibarı kalmadığı için devlet ayakta duramaz hale gelmiş ve diz çökmüştür. Davutoğlu’nun devletin önünde diz çöktüğünü söylediği millet ise iktidarın yalanlarıyla oyalanırken, ciddi sosyoekonomik sorunlarla boğuşturulurken devletini ve egemenliğini dahi yitirme tehdidi ile karşı karşıyadır. Ermenek’te evladını madene kurban veren bir babanın ayağına 10 liralık lastik ayakkabıyı yakıştıran devlet, Türkiye için ihtiyaç olmadığı halde Tayyip Erdoğan’ın lüksü için sadece son birkaç ayda yaptığı harcamalarla nasıl ayakta kaldığını sorgulatır haldedir. Ak sarayına taşınalı bir ay olan Tayyip Erdoğan, bütün odalarını her gece aydınlattığı bu gösteriş abidesi sarayına kaç paralık elektrik faturası geldiğini millete açıklamalıdır.”

-“İÇ GÜVENLİK PAKETİ JANDARMAYI AKP’NİN EMRİNE VERMEKTEDİR”-

“Ergenekon bahanesiyle TSK’yı, 17-25 Aralık yolsuzluk skandalından sonra paralel bahanesiyle polisi hizaya getiren operasyonların” ardından, iç güvenlik paketini içeren torba yasa tasarısıyla jandarmanın AK Parti’nin emrine verilmesinin amaçlandığını vurgulayan Çetin, şunları dile getirdi:

“Kendi devletini kurmaya çalışan AKP, bütün kurumlarına savaş açtığı Türk devletini tasfiye etmeye çalışmaktadır. Türkiye’nin NATO konsepti dışında kalan milli bir gücü olan jandarma teşkilatının, terörle mücadeleden yolsuzluk operasyonlarına kadar yerine getirdiği son derece hayati işlevleri nedeniyle hedef haline geldiği anlaşılmaktadır. AKP’nin talimatlarıyla terörle mücadeleyi durduran valilere ve kaymakamlara jandarma komutanlarının sicil amirliği yetkisinin verilmesi, Türkiye’nin bugün müsaade edilmeyen terörle mücadelesini yarınlarda da imkansız hale getirecektir. AKP’nin idare ettiği 2014 Türkiye’sinde, millete karşı işlediği suçlarla bebek katili sıfatını hak etmiş cani, itibarını Bülent Arınç’ın koruduğu bir siyasi aktöre dönüşmüştür. Yönettiği terör örgütü ile otuz binden fazla insanımızı katleden caniyi bebek katili olmaktan çıkaran ilk devlet görevlisi olma şerefi Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a nasip olmuştur. Sözde güvenliği artırmak amacıyla çıkartılacağı söylenen torba yasayla jandarmanın siyasetin emrinde etkisizleştirilmesi, terörle mücadele yasasının değiştirilmesi, anadilde eğitim, anayasadan Türk kelimesinin çıkartılması, valilerin seçimle gelmesi gibi pek çok talebin PKK tarafından hükümete dayatıldığı bilinmektedir.”

-“İKİYÜZLÜ VE ALÇAKÇA BİR POLİTİKA”-

Çetin, “Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ayrıştırıcı dil ve söylemi aynen tekrarlamaktan çekinmeyen Ahmet Davutoğlu, hayranlıkla bahsettiği Irak’taki Sünni-Şii ve Arap-Kürt-Türkmen ayrışmasını Türkiye’ye bir rol model olarak sunacak kadar yolunu şaşırmış vaziyettedir. Mezhep ve etnik vurgusu yaparken, bir taraftan da hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucaklama sözü vermek ikiyüzlü ve alçakça bir politikadır” dedi.

“Bugün Irak’a ve Suriye’ye Kürt devleti inşa edenlerin” yarın Türkiye’yi de aynı haritanın içine almayacağının hiçbir garantisi olmadığının, PKK müzakerelerinden anlaşıldığını öne süren Çetin, şunları ekledi:

“Türkiye’de devlet otoritesinin aşındırılması ve kurumların tasfiyesi başta olmak üzere çözüm adıyla yürütülen ihanet sürecinin baş mimarı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, önceki gün Galataport projesini iptal eden Danıştay’a kızgınlığını göstermek için ortaya attığı ‘Yargıç vatana ihanet ederse?’ sorusu önemlidir. Devletin bütün kurumları gibi yargıya güvenin de zedelenmesinde en büyük paya sahip zatı âlileri, ‘Cumhurbaşkanı vatana ihanet ederse sonuçları ne olacaktır?’ sorusunun cevabını da vermelidir. Emrindeki kukla başbakan Davutoğlu’nun övünçle dile getirdiği devlete diz çöktürmenin, milleti ayrıştırmanın hesabının bir gün mutlaka sorulacağını aklından çıkarmamalıdır.

Şu gayet iyi bilinmelidir ki, Türk devletine diz çöktürmek hiç kimsenin haddine değildir. AKP iktidarı boyunca daima Türk devletinden ve milletinden intikam alırcasına politikalar yürütse dahi, amaçlarına ulaşmalarına Milliyetçi Ülkücü Hareket müsaade etmeyecektir. Tayyip Erdoğan’ın Hazreti Ömer’e atfen naklettiği ‘Yasalar ne kadar kötü olursa olsun eğer adil bir sultanın elindeyse oradan güzel neticeler doğar. Yasalar ne kadar güzel olursa olsun eğer zalim bir sultanın elindeyse oradan zulüm doğar’ ibretlik sözlerini Allah söyletmiştir. Tayyip Erdoğan’ın başbakan ve cumhurbaşkanı olduğu ülkemizde yasalarımız ülkenin bir kısmına uygulanmakta, azgın bir azınlık yakıp yıkmakta, vergi vermeden, fatura ödemeden yaşayabilmektedir. Bir baklava çalan adalet önüne çıkarılırken, sıfırlama tapelerine dokunan yanmaktadır. Bugün Türkiye’de sultanlık heveslisi yegane kişi kendisidir ve yeni Türkiye yeni anayasa masallarının ardından sadece saraylar ve saltanat hevesi çıkmakta, ortalarda milletin mutluluğuna dair hiçbir emare görünmemektedir.”

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gerçek Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.