• BIST 106.239
  • Altın 161,217
  • Dolar 3,8713
  • Euro 4,5671
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 1 °C

Ak Saray’da kişiye özel klozet!

Ak Saray’da kişiye özel klozet!Haberin videosu için tıklayın!
Ak Saray'da makama göre klozet yapıldığı ortaya çıktı. En pahalı olan klozet ise 10 bin lira

Sözcü - Milyar dolarlık maliyeti ile dünyanın bile gündemine oturan Atatürk Orman Çiftliği’ndeki ‘Kaç-Ak Saray’ ile ilgili her geçen gün yeni bir bilgi daha ortaya çıkıyor. Ak Saray’la ilgili ortaya çıkan son bilgi ise klozet parası. Ak Saray’a 5 bin TL ile 10 bin TL arasında değişen klozetler takıldığı ortaya çıktı. Fiyatların ise hiyerarşik olduğu yani ‘makama özel tuvalet’ler yüzünden farklılaştığı ortaya çıktı.

Saraya ilişkin maliyetleri kamuoyuna açıklayan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, saray tuvaletlerinde kullanılan klozetlerin de özel yapım olduğunu ve ‘makama göre’ farklılık gösterdiğini açıkladı.
Candan, “Klozetlerin maliyeti, makamın konumuna göre değişiyor. 5 bin TL olan da var, 10 bin TL olan da var” dedi.

KİBAR FEYZO FİLMİNİ AKILLARA GETİRDİ!

Açıklama akıllara Türk sinemasının unutulmaz yapıtlarından Kibar Feyzo’daki ‘tuvalet’ sahnesini akıllara getirdi. Atıf Yılmaz’ın yönetmenliğini yaptığı filmde Kibar Feyzo (Kemal Sunal) Maho Ağa’dan (Şener Sen) “umuma açık tuvalet kullanma tepkisi” görüyordu.

‘O­ PA­RA­YA­ 9 İŞ­Çİ­ E­V ­GE­ÇİN­Dİ­Rİ­YO­R’

Can­dan, Ata­türk Or­man Çift­li­ği­’ne in­şa edi­len Ak Sa­ra­y’­ın ma­li­ye­tiy­le il­gi­li açık­la­ma­la­rı­na dün de de­vam et­ti. Er­do­ğa­n’­ın, “1000 de­ğil, 1150 kü­sur oda­lı­” söz­le­ri­ni ha­tır­la­tan Can­dan, sa­ra­yın as­lın­da 2000 oda­lı ol­du­ğu id­di­ası­nı yi­ne­le­di. Sa­ray­da­ki klo­zet­le­rin de özel ya­pım ol­du­ğu­nu söy­le­yen Can­dan şu açık­la­ma­yı yap­tı: “K­lo­zet­le­rin ma­li­ye­ti, ma­ka­mın ko­nu­mu­na gö­re de­ği­şi­yor. 5000 TL olan da var, 10.000 TL olan da. Ma­li­yet­le­ri mi­ni­mum ola­rak söy­lü­yo­ruz, özel üre­tim­se fi­yat iki üç ka­tı­na çı­kar. Er­do­ğa­n’­ın ko­nu­tun­da ise bu fi­yat­la­rın kat kat üs­tün­de akıl­lı klo­zet­ler kul­la­nı­la­cak. Bir klo­ze­tin ma­li­ye­ti­ne, 9 iş­çi evi­ni ge­çin­di­ri­yor.”

MA­KA­MI 20 ODA BÜ­YÜK­LÜ­ĞÜN­DE

Mi­mar­lar Oda­sı Baş­ka­nı ay­rı­ca Ak Sa­ra­y’­da Cum­hur­baş­ka­nı Er­do­ğan için ya­pı­lan ma­kam oda­sıy­la il­gi­li de bil­gi ver­di. Tez­can Ka­ra­kuş Can­dan, “Bu tek ma­kam oda­sı 400 met­re­ka­re bü­yük­lük­te. Ya­ni 20 oda bü­yük­lü­ğün­de­” açık­la­ma­sın­da bu­lun­du.

ASAN­SÖR­LE­RE­ 17 MİL­YO­N ­Lİ­RA

Cumhurbaşkanı Er­do­ğa­n’­ın Ak Sa­ra­y’­ın­da bulunan 63 asan­sör, dev­le­te 17 mil­yon li­ra­ya mal ol­du.

BİR KADEH BİR İŞÇİ MAAŞI

Erdoğan, sarayda altın varaklı özel üretim kadehler kullanıyor. Kadehin tanesi ise 1000 lira…

Etiketler:
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gerçek Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.