2 Aralık 2013 14:42

CHP: HDP ile masaya oturmadık

CHP: HDP ile masaya oturmadık
CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kaftancıoğlu'ndan açıklama.
+ A -

Paylaş

GERÇEK GÜNDEM - HABER MERKEZİ -  CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Canan Kaftancıoğlu, "CHP ile HDP Beyoğlu adayının belirlenmesi için masaya oturdu'' haberlerini kesin bir dille yalanladı. Kaftancıoğlu, "İstanbul İl Örgütü'nden hiçbir arkadaşımız HDP ile ittifak görüşmesi yapmamıştır'' dedi.

Bugün bazı gazete ve internet sitelerinde çıkan "CHP ile HDP İstanbul'da masaya oturdu'' başlıklı haber üzerine www.gercekgundem.com 'a açıklama yapan Kaftancıoğlu, "HDP ile bir ittifak görüşmemiz, ya da ortak aday çıkarma yönünde pazarlığımız olmamıştır'' dedi. CHP'nin, Taksim Dayanışması'nın bileşenlerinden biri olduğuna dikkat çeken Canan Kaftancıoğlu, "Taksim Dayanışması toplantısında birçok kurum ve kuruluş var. Bu toplantılarda Beyoğlu adayı üzerine herkes görüşünü belirtir. Ama bunu bir ittifak arayışı ya da çalışması olarak sunmak doğru değil'' ifadesini kullandı. Taksim Dayanışması'nın her ay düzenli olarak toplantı yaptığını da hatırlatan Kaftancıoğlu, "HDP ile bu konuda CHP adına hiç kimse bir konuşma yapmadı. Dolayısıyla buna ilişkin bir çalışma da olmadı'' dedi.

CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayını belirlemek için Taksim Dayanışması ile görüş alışverişinde bulunduğunu da söyleyen Canan Kaftancıoğlu, "Muhatabımız Taksim Dayanışması'nın temsilcileridir. Görüş alışverişinde bulunmak da doğaldır. Bunun HDP ile bir ortak aday arayışı şeklinde sunulması ise yanlıştır'' dedi. 

Yorumlar