7 Şubat 2014 15:15

Çankaya'da Meclis üyeliği heyecanı

Çankaya'da Meclis üyeliği heyecanı
CHP'de yerel seçimler için adaylık yarışı yaşanan Çankaya'da, belediye meclis üye seçimi yarın yapılacak.
+ A -

Paylaş

ANKARA (ANKA) –  Çankaya belediye meclis üyeliği için 153 aday adayı seçime girecek. Belediye meclis üyesi olabilmek için aday adayları da yoğun propaganda çalışması yürütüyor.


CHP Çankaya İlçe Başkanlığı'nca yapılacak Çankaya Belediye Meclis Üyesi Adayları ön seçimi, yarın Ankara Atatürk Lisesi'nde saat 08:00'de başlayacak. Çankaya'da 17 bin üyesi olan CHP, belediye meclis üyelerini sandık yoluyla belirleyecek. 153 aday adayının yarıştığı ön seçimde, 20 isim belirlenecek. Bir üye en az 10, en fazla 20 kişi için oy kullanacak.


CHP'de ön seçimle belirlenecek adayların dışındaki üyeleri ise Genel Merkez atayacak. Toplam 45 üyeli mevcut Çankaya Belediye Meclisi'nde 35 CHP'li üye bulunuyor. CHP, 2014 yerel seçimlerinde belediye meclisindeki üye sayısını artırmayı hedefliyor.

ADAYLAR PROJELERLE YARIŞIYOR

Öte yandan, belediye meclis üyeliği için aday adayları da yoğun propaganda çalışması yürütüyor. 2009 yılından itibaren Çankaya Belediye Meclisinde görev yapan ve yeniden aday adayı olan Ertuğrul Şenoğlu da projeleriyle iddialı isimler arasında yer alıyor. Şenoğlu, 30 yılı aşkın süredir birçok uluslararası kuruluş ve Avrupa'nın değişik ülkelerinden belediyelerle gençlik projeleri alanında ortak çalışma yürüttüğünü ifade ederek, seçilmesi durumunda, çocuk oyun evleri, gençlik kampı, uluslararası gençlik festivali, semt kültür merkezleri gibi projeler vadediyor.

Yorumlar