20 Mart 2017 19:12

CHP'den emniyet önünde protesto

CHP'den Trabzon Emniyet Müdürlüğü önünde referandum protestosu.
+ A -

Paylaş

Dün akşam Ortahisar ilçesinde CHP’li bir grup gencin pankart astıkları için Trabzon emniyetine gelen şikayet sonrasında gözaltına alınmasının ardından bugün de ifadeye çağıralarak Trabzon Emniyet Müdürlüğü önünde açıklamalarda bulundu.

Bu durum üzerine Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü’nün önüne gelen CHP’li gençler ve onlara destek veren partililer bir basın açıklaması yaptı. CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdi Çakır, Trabzon Emniyet Müdürlüğü önünde açıklamalarda bulundu.

GÖZALTI OLAYINI ANLATTILAR

Çakır dün gece yaşanan olayları, ''Pankartlarımızı asmak için çalışmaya çıktık. Saat 03.00 civarında bizi itfaiyenin olduğu kavşakta polis bizi çevirdi. Çarşı karakoluna bizi ifade almak üzere çağırdı. Gittik altını çiziyorum polise hiçbir zorluk çıkarmadık. İfademizi almak istediler gerekçesini sorduk bankart asmak yasak dediler. Bİz ifade vermek istemedik. Bize dayatmada bulundular. Biz öyle bir ifadenin altına imzamızı atmıyoruz dedik. Polis tarafından savcının talimatıyla serbest bırakıldık. Daha sonra polis memurları bizi arayarak ifademize başvurmak istediklerini söylediler. Bizde geldik hiç zoruluk çıkarmadan. Kimseden korkmuyoruz. Geri adım atmıyoruz'' şelinde anlattı.

'AYNI ZİHNİYET KARAKOLLARDA DEVAM EDİYOR'

Çakır geçmişten örnek vererek ''Şöyle birşey var 2011'de Uzunsokak'ta yine gözaltına alınmıştık. Çarşı karakoluna götürülmüştük. Çarşı karakolunda o gün bizim çiğerimizi yakan bir sahne vardı. Bütün masaların üzerinde zaman gazetesi vardı. O günkü zaman gazeteleri bugün orada yok. Ama aynı zihniyet orada!'' ifadelerini kullandı. Basın açıklaması sırasında polis çevrede güvenlik önlemi aldı. (61SAAT)

Yorumlar