11 Ocak 2017 15:45

'On tane Enis Berberoğlu feda olsun'

MİT TIR'ları davasında savcının hakkında müebbet hapis istediği CHP'li Enis Berberoğlu, "Bu dava bizim Meclis'te tek adam rejimine niye direndiğimizin en iyi örneği olmaya başladı" dedi.
+ A -

Paylaş

Gazeteci Can Dündar ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun yargılandığı MİT TIR'ları davasında savcı mütalaasını açıkladı.

Mütalaada, "Devletin gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan Enis Berberoğlu için müebbet hapis cezası talep edildi. Savcı, tüm sanıklar için ise "Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 15'er yıla kadar hapis istedi.

"ON TANE ENİS BERBEROĞLU FEDA OLSUN"

Enis Berberoğlu, Halk TV'de Haber Masası programına katıldı, açıklamalarda bulundu.

MİT TIR'ları davasında kendisinin "haber kaynağı" suçlandığını belirten Berberoğlu, "Ben hep bu medya davası diyordum. Ama bu söylemden artık vazgeçiyorum. Bu dava artık kumpas davasıdır. Bu dava tamamen siyasallaşmış bir davasır. 55 gün içinde başkan da dahil heyetin değişmesi buna en büyük işarettir."

Berberoğlu, "Bu dava bizim Meclis'te tek adam rejimine niye direndiğimizin en iyi örneği olmaya başladı. HSYK'yı bir kişiye bağlamak istiyorlar, ona direniyoruz. Daha bağlamadan heyeti değiştirip aktif milletvekiline müebbet istiyorlar. Aynı Başbakan gibi söylüyorum. On tane Enis Berberoğlu feda olsun. Yeter ki CHP'nin ne demek istediği niye muhalefet ettiği daha iyi anlaşılsın."

Edirne Belediyesi

Yorumlar