20 Mart 2017 22:39

AKP'li vekilden kız öğrenci yurdunda tepki çeken toplantı

AKP'li vekilden kız öğrenci yurdunda tepki çeken toplantı
AKP Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, kentteki kız öğrenci yurdunda 'evet' toplantısı yaptı, öğrenciler tepkili.
+ A -

Paylaş

Nevşehir’in Avanos ilçesinde bulunan KYK Kız Yurdu’nda 16 Nisan Referandumu için “Evet” toplantısı düzenlendi. AKP Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’in konuşma yaptığı toplantı için kız yurduna AK Parti il yöneticilerinin ve erkek öğrencilerin getirilmesi kız öğrenciler tarafından tepkiyle karşılandı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Avanos Kız Yurdu’nda bu akşam AK Parti Nevşehir Milletvekili Gizligider’in katılımıyla 16 Nisan referandumuna ilişkin “Evet” toplantısı düzenlendi. Avanos Erkek Yurdu’nda kalan öğrencilerin, kız yurduna getirilmesi ile yapılan toplantıya gençlik kolları ve ilçe teşkilatında görevli AK Partililer de katıldı. Yurtta kalan kız öğrencileri rahatsız eden toplantıyı ANKA’nın ulaştığı yurt yetkilileri de doğruladı. AK Partili Gizligider’in bir konuşma yaptığını belirten yetkililer, farklı bir kampüste bulunan erkek öğrencilerin “Evet” toplantısı için kız yurduna alındığını kaydetti.

“EVET PROPAGANDASI İÇİN YURDA GELİYORLAR”

Öte yandan ANKA’ya konuşan CHP Nevşehir İl Genel Meclis Üyesi Tayfun Ceyhan, yurtta bulunan kız öğrencilerin erkeklerin yurda sokulmasından rahatsız olduklarını ve AK Parti Nevşehir teşkilatından da birçok kişinin kız yurduna girdiğini vurgulayarak, “Evet propagandası için yurda geliyorlar. Kız öğrenciler erkek öğrencilerin yurda gelmesinden rahatsız oluyorlar. Çocuklar şu anda baskı altında. Telefonda sıkıntılı konuştular. Çocuklar tedirgin bir vaziyette korkarak beni aradılar” açıklamasında bulundu.

Yorumlar