20 Mart 2017 18:54

Samet Burak Sarı'ya tahliye kararı

Samet Burak Sarı'ya tahliye kararı
CHP Maltepe Gençlik Kolları üyesi Samet Burak Sarı tahliye edildi.
+ A -

Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve Silivri Cezaevi'nde tutsak edilen CHP Maltepe Gençlik Kolları üyesi Samet Burak Sarı, yapılan itiraz üzerine 29 gün sonra tahliye edildi. 

Tahliye sonrası ilk açıklamasını yapan Samet Burak Sarı, "9 gün Silivri zindanlarında esarette tutuldum. Fikir özgürlüğüydü benimkisi. 29 gün neden yattığımı hala gerekçe olarak ben de bilmiyorum. Bugün SEBSİS denilen görüntülü mahkemede serbest bırakıldım. Ali İsmail’in, Ethem Sarısülük’ün, Abdullah Cömert, Hasan Ferit Gedik’in katilleri dışarıdayken, Dilek Doğan’ın katilleri minimum ceza alırken ben içeride düşünce suçundan yattım. Bu düzenin 16 Nisan’da değişeceğini düşünüyorum ifadelerini kullandı.

"17 NİSAN'DA AYDINLIK GÜNLERE UYANACAĞIZ"

"Ben bu gece huzurlu uyuduğum günü, hepimiz huzurlu uyuyacağız. 17 Nisan sabahına da aydınlık ve güzel günlere uyanacağız" diyen Sarı, kendisine destek olanlara teşekkür etti.

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ BARIŞ YARKADAŞ DUYURDU

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Samet Burak Sarı'nın tahliyesi için; Genç yoldaşımız Samet Burak Sarı'yı Silivri zindanlarından aldık. Hoşgeldin aramıza, sıramıza ve yanımıza... ifadelerini kullandı.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU BÖYLE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları üyesi Samet Burak Sarı'nın Cumhurbaşkanı'na hakaret iddiasıyla tutuklanmasına tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Gençlik Kolları üyemiz Samet Burak Sarı'nın tutuklanması kabul edilemez! CHP olarak düşünce özgürlüğünü savunmaya devam edeceğiz!" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar