7 Ocak 2017 13:29

Çin Dışişleri'nden ABD açıklaması

Çin Dışişleri'nden ABD açıklaması
Çin Dışişleri Bakanlığı, istikrarlı şekilde gelişen Çin-ABD ilişkilerinin, iki halkın ve uluslararası toplumun ortak beklentisi olduğunu açıkladı.
+ A -

Paylaş

Çin Uluslararası Radyosu (CRI) - ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Başkan Barack Obama'ya sunduğu raporda, ABD-Çin ilişkilerinin günümüzün en önemli ikili ilişkilerinden olduğunu hatırlatarak, iki taraf arasındaki işbirliğinin pekiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, konuyla ilgili bugün yaptığı açıklamada, Kerry'in ikili ilişkilerde elde edilen olumlu neticelere dair değerlendirmelerine katıldıklarını belirtti.

Çin-ABD ilişkilerinin öneminin ikili ilişkilerin ötesinde olduğunu ifade eden Çinli sözcü, ilişkilerin sadece iki halkın refahını değil, aynı zamanda Asya Pasifik'in ve dünyanın barış, istikrar ve refahını da ilgilendirdiğini dile getirdi.

Sözcü Geng Shuang, Beijing'in Washington'la birlikte çatışmama, karşılıklı saygı ve kazan-kazan ilkeleri temelinde işbirliğini ilerletmeye hazır olduğunu sözlerine ekledi

Yorumlar