• BIST 107.202
  • Altın 145,263
  • Dolar 3,5161
  • Euro 4,1312
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 28 °C

Başbakanlık'a iki yeni müşavir

Başbakanlık'a iki yeni müşavir
Başbakanlık Müşavirliklerine Selma Üçüncüoğlu ve Zerin Elçi Coşkun atandı.

ANKARA (ANKA) – Başbakanlık ile Başbakan Yardımcılığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gümrük ve Ticaret, İçişleri, Kültür ve Turizm, Millî Eğitim ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kararlara göre, Başbakanlık Müşavirliklerine Selma Üçüncüoğlu ve Zerin Elçi Coşkun atandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Temel Ünlü, Samsun Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Ali Şahin getirildi.

Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığı Sigorta Denetleme Uzmanlıklarına, Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı Kuntay Baydar, Barış Taşkesen ve Ömer Oy’un atanmaları uygun görüldü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi I. Hukuk Müşavirliğine Tuncay Kara’nın atanmasına karar verildi.

Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Ümit Yalçın, İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğüne Ortadoğu Genel Müdür Yardımcısı Can Dizdar, Müsteşar Yardımcılığına Büyükelçi Ayşe Sinirlioğlu, Tercüme Dairesi Başkanlığına, Armağan İnci Ersoy, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına Fatih Yıldız, Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığına İhsan Mustafa Yurdakul, Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığına Salih Mutlu Şen, Amerika Genel Müdür Yardımcılığına Ece Öztürk Çil, Kültür İşleri Genel Müdür Yardımcılığına Hatice Oya Tunga Çağlı, Kuzey Avrupa ve Baltıklar Genel Müdür Yardımcılığına Füsun Aramaz ve İkili Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığına Şebnem Cenk atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Metin Kayrak getirilirken, Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Asım Kafkas’ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması kararlaştırıldı. Kafkas’ın yerine de Ruhi Aksoy getirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına İstanbul Vakıflar I. Bölge Müdürü İbrahim Özekinci’nin ve Rehberlik ve Denetim Başkanlığına Personel Dairesi Başkanı Mehmet Haluk Uçkun’un atanmasına karar verildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Bakanlık Müşavirleri Ömer Osman Moroğlu, Arslan Ağca ve Ramazan Ulus’un başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması kararlaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı, Bakanlık Müşavirliğine Hüseyin Özalp’in atanması uygun görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç’ın, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınmasına karar verilirken, Bakanlık Müşavirliğine de Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tevfik Arıtürk getirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Denetleme Kurulu Üyeliğine Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı İsmail Eraslan’ın atanması uygun bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne Bekir Gezer, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğüne Mehmet Mehdi Gönülalçak, I. Hukuk Müşavirliğine Abdulkadir Sarı, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Erdem Direkler, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Aydın Özen, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına Alper Sınav atandı.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Gerçek Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.